18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zapadną DECYZJE

Ujawnili plany Putina. W piątek "historyczne przemówienie"

Wojciech Kozicki
27.09.2022  14:23
Ujawnili plany Putina. W piątek decyzje i "historyczne przemówienie"
Ujawnili plany Putina. W piątek decyzje i "historyczne przemówienie" Fot: Shutterstock/Tverdokhlib

Co naprawdę planuje Władimir Putin? Czy groźna użycia broni nuklearnej jest realna? Brytyjskie ministerstwo obrony i służby amerykańskie ujawniły, że już w piątek 30 września Putin podejmie nowe decyzje, które ogłosi w oficjalnym przemówieniu.

Plany Putina są nieznane światu i mamy wrażenie, że on sam nie za bardzo wie co robi. Pojawiają się jednak doniesienia służb amerykańskich i brytyjskich, że 30 wrześnie wygłosi ważne przemówienie przed obydwoma izbami rosyjskiego parlamentu. Nieoficjalnie mówi się, że ogłosi przyłączenie okupowanych regionów Ukrainy do Federacji Rosyjskiej. Co więcej, rosyjskie media zaczęły właśnie zapowiadać „historyczne przemówienie Putina 30 września”.

Przemówienie Putina. Nowe plany i decyzje na Kremlu

Na terenach okupowanych przez Rosjan trwają obecnie referenda. Zakończą się 27 września, chociaż ich wynik jest już znany. Zdaniem Kremla, potwierdzona referendami akcesja ma w oczach rosyjskiego społeczeństwa potwierdzić słuszność „specjalnej operacji wojskowej”. Rosyjskie władze mają nadzieję, że wynik referendum wywoła w narodzie rosyjskim patriotyczną potrzebę walki z Ukraińcami.

Rosjanie patriotycznie jak na razie wolą walczyć o własną wolność i życie. Trwają protesty przeciwko mobilizacji ogłoszonej przez Putina.

Dążenia te zostaną prawdopodobnie osłabione przez rosnącą w kraju świadomość ostatnich niepowodzeń Rosji na polu walki oraz znaczny niepokój związany z ogłoszoną w zeszłym tygodniu częściową mobilizacją – informuje brytyjski wywiad. (Wirtualna Polska)

Amerykański Instytut Studiów nad Wojną podaje, że Putin chce ogłosić włączenie okupowanych obszarów Ukrainy do Rosji w okolicach 1 października. Zamierza wcielać siłą ukraińskich cywilów do wojska, by walczyli z ukraińskimi żołnierzami.

logo Tu się dzieje