18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zapowiedzieli wiele ofiar

Ujawnili plany Rosji. "Krwawe zamachy w majówkę"

01.05.2022  11:51
Zamachy w majówkę? Rosja może planować masakrę w Naddniestrzu
Zamachy w majówkę? Rosja może planować masakrę w Naddniestrzu Fot: Shutterstock/Gevorg Ghazaryan

Kolejna wpadka rosyjskich propagandystów. Przez głupi błąd wydało się, że Rosja planuje „krwawe zamachy w Naddniestrzu” podczas majówki. Ujawniono, że zamachy pochłoną dziesiątki ofiar.

Rosja znów przegrywa. Tym razem zawiodła propaganda, a konkretnie naddniestrzańska gazeta Pridniestrowje", której egzemplarz wpadł w ręce ukraińskiego wywiadu (HUR). Wydaje się to nic wielkiego? Egzemplarz datowany jest na 2 maja, a został wydrukowany w przeddzień majówki. Opisano w nim krwawe zamachy, które „miały miejsce podczas świąt majowych”.

Rosja planuje zamachy w majówkę?

Jak donosi ukraiński wywiad, w gazecie można przeczytać o "krwawych zamachach terrorystycznych, które spadły na Naddniestrze w święta majowe, w wyniku których zginęło kilkadziesiąt osób, w tym dzieci, osoby starsze i kobiety".  HUR podejrzewa, że Kreml planuje dokonać masakry i zastraszania ludności cywilnej, a winą obarczy oczywiście Zachód i Ukrainę.

Naddniestrze - zdominowana przez ludność rosyjskojęzyczną separatystyczna "republika" na terytorium Mołdawii - na początku lat 90. wypowiedziało posłuszeństwo władzom w Kiszyniowie i po krótkiej wojnie, której towarzyszyła rosyjska interwencja, wywalczyło niemal pełną niezależność. Ma własnego prezydenta, armię, siły bezpieczeństwa, urzędy podatkowe i walutę – przypomina Radio ZET.

Prorosyjska propaganda staje się coraz bardziej nieudolna i absurdalna. Zdaniem Rosji, niedawnw zamachy w separatystycznym Naddniestrzu miały być sprawką Polaków. Prorosyjska telewizja informowała, że sprawcy ataku poruszali się samochodem na polskich numerach rejestracyjnych.