18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sytuacja jest bardzo zła

Ukraina WYKRWAWIA SIĘ na froncie. Zełensky zdradza prawdę

01.06.2022  18:10
Ukraina wykrwawia się na wojennym froncie
Ukraina wykrwawia się na wojennym froncie Fot: RONALDO SCHEMIDT/AFP/East News

Ukraina broni się dzielnie przed rosyjską agresją, ale i tak cały naród cierpi męki w imię politycznych ambicji Władimira Putina. Prezydent Zełensky zdradza prawdę o tym, jak wygląda sytuacja na froncie.

Ukraina została zbrodniczo zaatakowana przez wojska Władimira Putina. Chociaż nas sąsiedni kraj broni się nadspodziewanie dzielnie, to jego sytuacja na froncie wcale nie jest kolorowa. Prawdę o tym postanowił zdradzić prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełensky.

Zełensky odniósł się do sprawy w oficjalnej rozmowie z amerykańskimi mediami. Przywódca bez skrępowania zabrał głos w sprawie strat armii ukraińskiej, jakie ta ponosi każdego dnia.

Ukraina wykrwawia się na wojennym froncie

W rozmowie z amerykańskim serwisem Newsmax Wołodymyr Zełenski ujawnił tragiczny bilans śmierci w ukraińskim wojsku. Prezydent powiedział o tym, jakie straty w ludziach codziennie powoduje konflikt wywołany przez Rosję. Łzy same napływają w tej sytuacji do oczu.

Codziennie na froncie wojny ginie od 60 do nawet 100 ukraińskich żołnierzy. To jednak nie wszystko, ponieważ każdego dnia także 500 obrońców Ukrainy zostaje rannych. W sytuacji, gdy pomoc medyczna jest utrudniona - to prawdziwa tragedia.

Sytuacja jest bardzo trudna. Tracimy 60-100 żołnierzy dziennie, którzy giną w działaniach bojowych, a około 500 zostaje rannych

- powiedział prezydent Zełensky.

Jak długo jeszcze potrwa dramat, w którym codziennie życie tracą nie tylko żołnierze, ale również niewinni niczemu cywile? Trudno to niestety przewidzieć.