18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

„Przewidywalne”

Mobilizacja w Rosji. ZNAMY ODPOWIEDŹ UKRAINY

21.09.2022  12:38
Ukraina odpowiada na orędzie Putina
Ukraina odpowiada na orędzie Putina Fot: Ukrinform/East News

Władimir Putin ogłosił częściową mobilizację. Doradca Wołodymyra Zełenskiego odpowiada: „Wojna wyraźnie nie idzie zgodnie ze scenariuszem Rosji”.

Wojna w Ukrainie nie idzie po myśli dyktatora Putina. Kilkudniowa „operacja specjalna” miała podreperować prestiż i wizerunek współczesnego caratu, a doprowadziła do doszczętnej kompromitacji nie tylko Kremla, ale całego sposobu rządzenia. Za pompatyczną, silną fasadą znaleźliśmy tylko pleśń korupcji i odór alkoholizmu.

Doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, Mychajło Podolak, wymienia wszystko, co Putin zapewnił swoim obywatelom od początku inwazji: zamknięte granice, więzienie za dezercję, mobilizacja, czy blokady rachunków bankowych. Dodał też, że to już 210. dzień „wojny trzydniowej”.

Przewidywalny apel”

Mychajło Podolak odniósł się też do orędzia Putina, w którym zarządził on mobilizację:

Absolutnie przewidywalny apel, który wygląda bardziej jak próba usprawiedliwienia własnej porażki. Wojna wyraźnie nie idzie zgodnie ze scenariuszem Rosji i dlatego wymagała od Putina podjęcia wyjątkowo niepopularnych decyzji w celu mobilizacji i poważnego ograniczenia praw ludzi

- powiedział Mychajło Podolak w rozmowie z agencją Reutersa.

Podolak przewiduje, że wewnątrz Rosji decyzja o mobilizacji będzie skrajnie niepopularna. Już teraz mamy informację o tym, że obywatele Rosji chcą uciec z kraju i organizują masowe protesty.

logo Tu się dzieje