18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kim jest porywacz?

Porwanie autobusu na Ukrainie. Nowe informacje!

Wojciech Kozicki
21.07.2020  15:32
Porwał autobus, wziął zakładników - trwają negocjacje z porywaczem
Porwał autobus, wziął zakładników - trwają negocjacje z porywaczem Fot: Twitter/liveuamap

Ukraina i kolejne dramatyczne informacje! Media od kilku godzin donoszą, że uzbrojony szaleniec porwał autobus pełen ludzi. Los zakładników wciąż jest niepewny, a w okolicy słychać było strzały! Ustalono również kim jest porywacz!

Łuck (Ukraina) i porwanie autobusu. Mężczyzna wciąż przetrzymuje zakładników, którymi są pasażerowie autobusu. Wśród nich znajdują się kobiety i dzieci. Szaleniec twierdzi, że ma broń palną oraz ładunki wybuchowe. Groził nie tylko wysadzeniem autobusu z zakładnikami w powietrze, ale podobno podłożył również bombę w nieznanym ruchliwym miejscu.

Porwanie autobusu na Ukrainie - nowe informacje

Jak ustaliły media, porywaczem jest Maksim Krywosz, który leczy się psychiatrycznie i był dwukrotnie skazany. W internecie zażądał, by najważniejsze osoby w państwie, w tym prezydent w Ukrainie, przyznały się, że są terrorystami. Na miejscu jest już obecny oddział specjalny i trwają negocjacje z porywaczem. Potwierdzono również, że w okolicy Placu Teatralnego słychać było strzały.

Ukraiński portal Kanal24 donosi, że porywacz sam zawiadomił służby o uprowadzeniu rejsowego autobusu i wzięciu zakładników. Jak widać na zdjęciach, pojazd ma powybijane szyby.

Wciąż nie wiadomo ile osób znajduje się wiadomo ilu zakładników wziął porywacz. Ukraińskie media podejrzewają, że w autobusie może znajdować się nawet 20 osób.

Wyrzucił z pojazdu granat, przypominający granat F-1. Granat nie wybuchł, bo nie wyciągnięto z niego zawleczki. Był jeden wystrzał, który przebił szkło, to rozsypało się na około 300 metrów od autobusu. Myślimy, że to on strzelał. Teraz sytuacja jest pod kontrolą, miasto zostało otoczone. Żądamy, żeby ten człowiek się poddał – oświadczył Wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Herashchenko. (rmf24.pl)

 

Czytaj także