18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szczwane szczury

Ukraina ujawnia plan Rosji na Chersoń. Ewakuacja była podpuchą!

24.10.2022  15:28
Ukraiński wywiad zdradza plan Rosji na Chersoń
Ukraiński wywiad zdradza plan Rosji na Chersoń Fot: Shag 7799/Shutterstock, quetions123/Shutterstock, PredragLasica/Shutterstock

Szef ukraińskiego wywiadu Kyryło Budanow informuje, że doniesienia o ewakuacji Rosjan z Chersonia były jedynie zmyłką. Tak naprawdę Rosjanie wysyłają tam więcej wojsk i przygotowują się do obrony.

Pod wieloma względami to operacja informacyjna i manipulacja. Są pewne fakty. Wywożą np. Promswiaźbank, inne struktury finansowe Rosjan. Przy tym wywożona jest gotówka, serwery, tak zwane władze okupacyjne, przewożone są osoby niechodzące, ciężko ranni są wywożeni. Ze szpitali wypisywani są ci, którzy mogą samodzielnie chodzić. Prowadzona jest ta szalona kampania informacyjna: "my dbamy o ludzi" itd.

- mówił Kyryło Budanow o rzekomej ewakuacji Rosjan z Chersonia.

Szef ukraińskiego wywiadu podkreślił, że rosyjskie wojska pracują jedynie nad stworzeniem „iluzji, jakoby wszystko przepadło”, a w rzeczywistości przygotowują Chersoń do walki obronnej.

Jaki jest plan Rosjan na Chersoń?

Zdaniem Budanowa żołnierze rosyjscy przygotowują się na wypadek silnego naporu ofensywy Ukrainy, czyli na sytuację, w której musieliby szybko podejmować decyzje. Chodzi np. o przejęcie przez Ukraińców zapory kachowskiej, czyli jedynej w pełni funkcjonującej trasy transportu.

Albo będą musieli bardzo szybko opuścić miasto i wycofać się, albo ryzykują, że znajdą się w sytuacji podobnej do tej, w której były nasze wojska w Mariupolu. Sytuacja jest trochę inna, ale koncepcyjnie bardzo podobna.

- powiedział Kyryło Budanow, zaznaczając, że obecnie priorytetem Rosjan jest obrona, nie ewakuacja.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także