18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koronawirus otacza Polskę!

Pierwszy przypadek zarażenia na Ukrainie

Emilia Waszczuk
03.03.2020  10:39
Pierwszy przypadek zarażenia na Ukrainie
Pierwszy przypadek zarażenia na Ukrainie Fot: AP/Associated Press/East News

Kolejne państwo sąsiadujące z Polską potwierdziło obecność koronawirusa. Na Ukrainie zidentyfikowano pierwszy przypadek.

W sobotę 29 lutego, do szpitala w mieście Czerniowce na wschodzie Ukrainy trafił chory mężczyzna. Miał objawy koronawirusa. Do kraju wrócił właśnie z Włoch. Podróżował przez Rumunię. Mężczyzna został odizolowany i poddany testom na obecność COVID-19. Wyniki poznano we wtorek. Niestety, są pozytywne.

Informację o pierwszym zakażonym na Ukrainie przekazał w pierwszej kolejności korespondent Reurters. Potwierdził ją tymczasowy szef centrum zdrowia społecznego Ihor Kuzin.

Koronawirus otacza Polskę

Koronawirus został już potwierdzony u prawie wszystkich sąsiadów Polski. Pierwsze były Niemcy, gdzie według danych z wtorku rano, zaraziło się już 165 osób, z czego 16 zostało wyleczonych. Na Litwie i Ukrainie pierwsze przypadki zachorowań potwierdzono kilka dni temu. W obu państwach oficjalnie choruje po jednej osobie. W Czechach zarażonych jest już czterech pacjentów.

COVID-19 nie został jeszcze stwierdzony jedynie na Słowacji.

Czytaj także
Przeczytaj więcej