18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tajemnicza śmierć

Nie żyje 48-letni polityk. Znaleziono go w kałuży krwi

16.08.2021  17:32
48-letni polityk został zamordowany?
48-letni polityk został zamordowany? Fot: Dmitriy Yermishin / Shutterstock

Ciało 48-letniego Kostiantyna Pawłowa znaleziono przy jego domu we wsi Wilne. Polityk był merem Krzywego Rogu oraz działaczem prorosyjskiej Opozycyjnej Platformy - Za Życie. Ukraińskie MSW rozważa trzy przyczyny zgonu: samobójstwo, zabójstwo lub wypadek z bronią.

Według informacji lokalnej policji Kostiantyn Pawłow zmarł w niedzielę rano. Jego ciało zostało znalezione przy domu. Obok leżała strzelba zarejestrowana na Pawłowa.

Ukraińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych bierze pod uwagę trzy przyczyny śmierci. Liczba wersji jest ograniczona: zabójstwo, samobójstwo lub nieostrożne obchodzenie się z bronią - informuje rzecznik MSW Artem Szewczenko.

Działacze prorosyjskiej Opozycyjnej Platformy, do której należał polityk, nie mają wątpliwości, że doszło do morderstwa.

Ukraiński polityk nie żyje

Jak poinformowali radni Krzywego Rogu, jedną z pierwszych osób, które dotarły na miejsce zdarzenia, był jego współpracownik, Andrij Halczenko.

To, co się stało, było straszne. Widziałem, że Pawłow leżał na progu domu, w otwartych drzwiach, w domowym zakrwawionym ubraniu. W pobliżu była broń. Może zamierzał komuś otworzyć drzwi, a kiedy je otworzył, padł strzał - przekazał mężczyzna.

Policja analizuje nagrania z monitoringu oraz przepytuje świadków zdarzenia. Pochodzący z Krzywego Rogu prezydent Ukrainy zapewnił, że śledztwo zostanie przeprowadzone "pod jego osobistą kontrolą".

Czytaj także