18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koronawirus atakuje

Pierwsza dama ma COVID-19! Przewieźli ją do szpitala

16.06.2020  14:16
Pierwsza dama zakażona koronawirusem
Pierwsza dama zakażona koronawirusem Fot: AP/Associated Press/East News

Testy wykazały, że pierwsza dama, żona prezydenta Ukrainy, zakaziła się koronawirusem. Teraz pojawiły się nowe informacje. Kobieta trafiła do szpitala.

O zakażeniu niebezpiecznym patogenem Ołena Załenska informowała na swoim Facebooku już kilka dni temu. Zapewniała, że infekcję przechodzi bezobjawowo i czuje się świetnie, jednak dla bezpieczeństwa rodziny została odizolowana i poddana leczeniu.

Teraz okazuje się, że stan pierwszej damy nie jest tak dobry, jak wydawało się na początku. Biuro prezydenta przekazało niepokojące informacje. Ołena Załenska została przewieziona do jednego ze szpitali w Kijowie. Badania wykazały, że koronawirus wywołał u niej śmiertelnie niebezpieczną chorobę COVID-9.

Niepokojące słowa lekarzy

Załenska ma obustronne, wielosegmentowe zapalenie płuc. Jej stan pozostaje stabilny, a lekarze przebieg choroby określają jako umiarkowanie ciężki. Na szczęście żona prezydenta nie wymaga wspomagania odechu przez respirator.

Prezydent Wołodymir Załenski i dwójka jego dzieci nie zakazili się koronawirusem. Ich badania dały wynik negatywny.

Przeczytaj więcej
Komentarze