18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potworna zbrodnia

Rosjanie ostrzelali miasto. "Ludzie pod gruzami"

Wojciech Kozicki
22.09.2022  09:50
Ukraina. Rosjanie ostrzelali miasto. "Ludzie pod gruzami hotelu"
Ukraina. Rosjanie ostrzelali miasto. "Ludzie pod gruzami hotelu" Fot: Frederic Legrand - COMEO

Wojna w Ukrainie i kolejny zbrodniczy atak rakietowy Rosjan. Pociski spadły na Zaporoże na południu Ukrainy, trafiając w hotel. Ukraińska strona podaje, że pod gruzami uwięzieni są ludzie. Trwa akcja ratunkowa. Władze ukraińskie przekazały nowe informacje o tragedii.

Wiceszef gabinetu prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko przekazał nowe informacje o zbrodniczych działaniach Rosjan. 9 rakiet spadło na Zaporoże, trafiając w hotel  parku centralnym. Przekazano, że trwa akcja ratownicza i strażacy próbują uwolnić ludzi uwięzionych pod gruzami. Na udostępnionych zdjęciach widać ogromne zniszczenia i kłęby dymu nad miastem.

Rosja ostrzelała Zaporoże. Ludzie pod gruzami

Jak podaje Radio ZET, rosyjskie pociski trafiły m.in. w stację energetyczną, pozbawiając część miejscowości elektryczności, jak i również w wieżę telewizyjną. Jak na razie potwierdzono, że zginęła jedna osoba, a pięć odniosło rany. W całej południowej części miasta nie ma prądu

Jednocześnie część obwodu zaporoskiego jest wciąż okupowana przez zwierzęta Putina. Tymczasem Siły Zbrojne Ukrainy podały, że w środę zginęło około 400 rosyjskich żołnierzy.

Rosja ponosi coraz większe straty w ludziach i sprzęcie, a do tego wycofuje się z kolejnych terytoriów. Putin zapędzony w kozi róg staje się nieobliczalnym zwierzęciem walczącym o przetrwaniem? Ogłaszając mobilizację w Rosji, mówił m.in. o użyciu broni atomowej i „gotowości na wszystko”. Co gorsza, Rosjanie znowu przeprowadzili atak rakietowy na elektrownię jądrową.

Rosjanie ostrzelali Zaporoże. Zniszczony hotel, ludzie pod gruzami
Rosjanie ostrzelali Zaporoże. Zniszczony hotel, ludzie pod gruzami Fot: Telegram