18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabra!

Strzelanina w szkole! 19-latka zaatakowała nauczycieli

Bartłomiej Ciepielewski
09.09.2021  18:14
Nastolatka strzelała do nauczycieli
Nastolatka strzelała do nauczycieli Fot: fukume/Shutterstock

Horror na Ukrainie. 19-letnia mieszkanka Połtawy wyjęła kuszę na terenie jednej ze szkół, po czym zaczęła strzelać do nauczycieli. Dwie ranne osoby zostały przetransportowane do szpitala.

Do mrożącego krew w żyłach zdarzenia doszło w poniedziałek w jednej ze szkół na Ukrainie. 19-latka weszła z kuszą do budynku, po czym zaczęła strzelać w kierunku nauczycieli.

19-latka strzelała z kuszy do nauczycieli

Młoda agresorka najpierw udała się do sali na drugim piętrze szkoły, gdzie raniła nauczyciela języka ukraińskiego. Potem strzała przebiła dłoń wicedyrektorki placówki, która słysząc zamieszanie, wyszła na korytarz, by sprawdzić, co się stało. Jak informuje RBK Ukraina, nastolatka celowała i strzelała do przypadkowych osób, paląc przy tym papierosa.

Została zatrzymana na miejscu, wezwano policję i karetkę pogotowia. Kuszę zabrał jej chłopiec, który wyszedł z sali gimnastycznej. Po tym, jak wystrzeliła się ze wszystkich strzał - mówiła dyrektorka Walentyna Olijniczenko w wywiadzie dla suspilne.media.

Według relacji świadków dziewczyna mogła być pod wpływem narkotyków. Jak udało się ustalić, 19-latka uczyła się w tej szkole, a obecnie jest studentką.

Policja bada szczegóły tego zdarzenia. Nastolatka została przesłuchana, po czym zamknięto ją w areszcie tymczasowym. Usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi kara od 10 do 15 lat pozbawienia wolności.