18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

SARS-COV-2 atakuje

Żona prezydenta zakażona koronawirusem. Pierwsza Dama odizolowana

12.06.2020  14:18
Pierwsza dama Ukrainy zakażona koronawirusem
Pierwsza dama Ukrainy zakażona koronawirusem Fot: Ołena Załenska/Facebook

Niepokojące wieści z Ukrainy. Pierwsza dama Ołena Załenska zakaziła się koronawirusem. Co z prezydentem?

Koronawirus nie znika, przeciwnie, ciągle panoszy się na świecie. W piątek dowiedzieliśmy się, że wszystkie państwa Unii Europejskiej mają już za sobą szczyt epidemii... wszystkie, poza Polską i Szwecją.

Problem mają też nasi wschodni sąsiedzi. Codziennie na Białorusi wykrywanych są setki nowych przypadków. Na Ukrainie w czwartek nastąpił chwilowy skok liczby zakażeń. W piątek okazało się, że koronawirusa ma też żona prezydenta.

Pierwsza dama zakażona

Ołena Załenska została przebadana na obecność SARS-COV-2 w organizmie, a jej test dał wynik pozytywny. Badania przeszli też prezydent Ukrainy Wołodymyr Załenski i dwoje ich dzieci - cała trójka miała wyniki negatywne. O zakażeniu koronawirusem Ołena Załenska poinformowała na Facebooku.

Dziś otrzymałam pozytywny wynik testu na koronawirusa. Nieoczekiwana wiadomość. W szczególności biorąc pod uwagę to, że ja i moja rodzina wciąż stosujemy się do wszystkich zasad - maski, rękawiczki, minimum kontaktów - napisała.

Pani Ołena została odizolowana od rodziny i jest leczona ambulatoryjnie. Już wiadomo, że zakażenie przechodzi bezobjawowo. Podobno czuje się dobrze. Jednocześnie apeluje do Ukraińców, by uważali na siebie i przestrzegali zasad higieny oraz dystansu. - Niebezpieczeństwo nie minęło, jest blisko. Bliżej, niż nam się wydaje - napisała.

Czytaj także
Przeczytaj więcej