TAKICH STRAT JUŻ NIE PRZEŁKNIE

Ukraińcy niszczą armię rosyjską. PUTIN ŁAPIE SIĘ ZA GŁOWĘ I SERCE

Emilia Waszczuk
16.03.2022  10:21
Potężne straty armii rosyjskiej
Potężne straty armii rosyjskiej Fot: Rex Features/East News

Rosyjscy żołnierze padają jak muchy, a sprzęt armii Putina dziesiątkowany jest przez Ukraińców. Wedle szacunków Rosjanie stracili już 40 procent zasobów!

Atak paniki powinny wywołać u Władimira Putina najnowsze dane przedstawione przez sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Tyran z Rosji wymyślił sobie wojnę, bez powodu rozpoczął inwazję, żołnierzy wysłał do Ukrainy na kilkudniową misję, a tymczasem toczy walki już prawie trzy tygodnie. Miało być wielkie, ekspresowe zwycięstwo, jest coraz więcej głosów, że własną wojnę przegrywa. I to z kretesem.

Według szacunków armia Rosji straciła już 40 procent sił przygotowanych do wojny z Ukrainą. Jak przekłada się to na konkretne liczby?

Straty Rosji w wojnie z Ukrainą

Jak każdego dnia od rozpoczęcia wojny, Ukraińcy podali do publicznej wiadomości straty Rosjan. Najbardziej szokuje tu rosnąca w zatrważającym tempie liczba poległych rosyjskich żołnieży - to już 13,8 tysiąca osób!!

Ponadto siłom Ukrainy udało się unicestwić aż 430 czołgów, 1375 transporterów opancerzonych, 190 systemów artyleryjskich i 70 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych. Zestrzelone zostały 84 samoloty, 108 śmigłowców i 11 bezzałogowców. Rosjanie stracili 43 zestawy przeciwlotnicze, 819 pojazdów kołowych, 60 cystern i 3 jednostki pływające.

Sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy informuje, że liczby te mogą być niedoszacowane - cały czas trwa liczenie strat wroga, a działania te utrudniają ciągłe walki.

40 procent armii zniszczona

We wtorek sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy informował, że Rosjanie stracili już 40 procent wszystkich przygotowanych do wojny jednostek. Ponadto Armia Putina ma sromotną ponosić porażkę - zatrzymali się na wszystkich możliwych frontach.

Ukraińcy informują jednocześnie o nowych działaniach Rosji. Twierdzą, że armia Putina się zbroi i próbuje wzmocnić swe siły, przenosząc do Ukrainy batalionowe grupy taktyczne. - Ponadto, zgodnie z dostępnymi informacjami, rosyjskie dowództwo wojskowe zdecydowało o zwolnieniu wczesnych kadetów wyższych wojskowych instytucji edukacyjnych w Federacji Rosyjskiej, z ich późniejszym udziałem w działaniach wojennych przeciwko Ukrainie - czytamy w komunikacie.

Czytaj także