18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rosjanie w tarapatach

Ukraińcy odbijają kolejne miasta. "Popisowa akcja"

14.04.2022  20:43
Sukces Ukraińców na południu kraju
Sukces Ukraińców na południu kraju Fot: AP/Associated Press/East News

Ukraińcy prowadzą skuteczną kontrofensywę na południu kraju. W czwartek agencja Ukrinform poinformowała o odbiciu z rąk okupantów kolejnych osad. Za "popisową akcję" odpowiedzialni są żołnierze wojsk desantowo-szturmowych ze Lwowa.

Rosjanie od kilku tygodni koncentrują się na wschodzie Ukrainy, przerzucając tam swoje siły. Sytuację tę wykorzystują Ukraińcy, którzy korzystając z chwili nieuwagi, prowadzą skuteczną kontrofensywę na południu kraju. W czwartek służby poinformowały o kolejnych sukcesach ukraińskiej armii.

Naszym wschodnim sąsiadom udało się wyzwolić z rąk okupanta kolejne miejscowości na południu kraju - przekazały na Facebooku ukraińskie służby.

We wpisie pojawiła się też informacja na temat "popisowej operacji" zlikwidowania rosyjskich pododdziałów. Jednak szczegóły nie zostały ujawnione.

Udana kontrofensywa Ukraińców

Doniesienia na temat ostatniej kontrofensywy opublikowała też 80. brygada desantowo-szturmowa w Ukrainie. W komunikacie podano, że ukraińscy wojskowi z wyprzedzeniem namierzyli i zaatakowali "punkty dowodzenia, zasoby ogniowe oraz inne ważne obiekty przeciwnika". Następnie przeprowadzono główne natarcie, zakończone zresztą sukcesem.

Rosyjscy okupanci doznali poważnych strat i byli zdemoralizowani, zaczęli więc wycofywać się z zajętych pozycji - poinformowano.

Według najnowszych informacji Rosjanie stracili już 19,900 żołnierzy, 753 czołgi, 144 helikoptery, 160 samolotów, 366 wyrzutni artyleryjskich, 1968 pojazdów opancerzonych oraz 134 drony.

logo Tu się dzieje