18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Putin skazany na porażkę

"Ukraińcy przejmują kontrolę". Dobre wieści z Pentagonu

23.03.2022  17:53
Putin skazany na porażkę?
Putin skazany na porażkę? Fot: AA/ABACA/Abaca/East News

Kolejne dobre wieści dotyczące Ukrainy! Rzecznik Pentagonu John Kirby poinformował, że ukraińskie siły przejmują inicjatywę i dobrze sobie radzą w walce z okupantami. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami żołnierze odzyskują właśnie kontrolę nad okupowanymi terenami na południe od Kijowa.

Pentagon informuje o kolejnych sukcesach ukraińskiej armii. Duże postępy widać m.in. w okolicach Kijowa, gdzie okupanci zmuszeni są do odwrotu.

W niektórych obszarach, kontrolowanych przez Rosjan, Ukraińcy przejmują inicjatywę i bardzo dobrze radzą sobie w walkach - mówił rzecznik Pentagonu.

Kirby przypomniał, że po 27 dniach wojny okupanci nie zdołali osiągnąć żadnego strategicznego celu, co może świadczyć o słabości armii Putina. Jak dodał, "Putin powinien podjąć się rozmów pokojowych z Ukrainą".

Bezsensowna wojna Putina

Rzecznik Pentagonu stwierdził, że Rosja co najmniej raz wystrzeliła pocisk hipersoniczny. Przyznał też, że użycie tej rakiety "było pozbawione sensu".

Nawiązując do nadchodzącego szczytu NATO, John Kirby zaznaczył, że w Europie znajduje się ponad 100 tys. amerykańskich żołnierzy, lecz administracja liczy, że w podejmowanie decyzji zaangażują się wszystkie kraje członkowskie.

Architektura bezpieczeństwa w Europie zmieniła się. Potrzebna jest dyskusja wewnątrz Sojuszu. Mam nadzieję, że wszystkie kraje członkowskie zaangażują się w podejmowanie kolejnych decyzji - dodał.

Kończąc, rzecznik Pentagonu poinformował, że rzeczywista liczba ofiar wojny w Ukrainie nie jest jeszcze znana. Nie ma natomiast wątpliwości, że "Rosja dopuszcza się zbrodni wojennych".

Czytaj także