18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wzięli ich z zaskoczenia

BUM I PO NICH! Ukraińcy wysadzili wrogów w powietrze

Emilia Waszczuk
14.04.2022  11:27
Kolejny sukces Ukraińców. Wysadzili rosyjską kolumnę
Kolejny sukces Ukraińców. Wysadzili rosyjską kolumnę Fot: PAVEL GOLOVKIN/AFP/EAST NEWS, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy donosi o stratach armii rosyjskiej. Władimir Putin stracił już prawie 20 tysięcy żołnierzy i masę sprzętu. W tym kolumnę wojskową wysadzoną w powietrze wraz z mostem.

Ukraina przygotowuje się do bitwy ostatecznej, która z jednej strony może zakończyć wojnę, z drugiej odebrać im część terenów. Rosjanie zasadzają się na Donbas i Ługańsk, mają chrapkę na Donieck i miasto portowe Mariupol. Na wschodzie kraju trwają walki, a armia rosyjska się dozbraja i mobilizuje - z Rosji nadjeżdżają posiłki.

Czy Kreml osiągnie swój mocno pomniejszony cel i zdobędzie wschód Ukrainy? A może Ukraińcy nadal będą zaciekle bronić swych terytoriów i to oni odniosą sukces? Wszystko jest przed nami i prawdopodobnie rozegra się już w najbliższych dniach. Władimir Putin już bowiem zaczyna organizować wielką zwycięską defiladę i zamierza ogłosić swój sukces w rosyjskie święto narodowe, Dzień Zwycięstwa (9 maja).

Rosyjska kolumna wyleciała z hukiem

Problem w tym (problem tylko dla Rosji oczywiście), że Ukraińcy się nie poddają. Nie dość, że właśnie zniszczyli chlubę rosyjskiej armii, gigantyczny krążownik Moskwa, to jeszcze zlikwidowali całą kolumnę rosyjskich wozów bojowych.

Sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował w czwartek o kolejnym sukcesie. Siły specjalne armii ukraińskiej wysadziły w powietrze most, przez który akurat przeprawiała się rosyjska kolumna. W momencie wybuchu na moście znajdowały się cztery ciężarówki i wóz opancerzony Tiger. Jak informują Ukraińcy, wszystko zostało zniszczone.

Ogromne straty Rosji w wojnie z Ukrainą

Również w czwartek Sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał zaktualizowane dane o łącznych stratach armii rosyjskiej. Od rozpoczęcia inwazji Rosjanom ubyło już 19 900 żołnierzy (zabici, ranni i wzięci w niewolę) i tysiące sztuk sprzętu wojskowego.

Ukraińcy zniszczyli między innymi 753 czołgi i 1968 pojazdów opancerzonych, zestrzelili 160 samolotów, 144 śmigłowce i 134 bezzałogowe statki powietrzne, oraz zatopili siedem jednostek pływających. Ponadto Rosjanie stracili już 366 systemów artyleryjskich, 122 wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe, 64 systemy przeciwlotnicze, 1437 samochodów, 76 cystern z paliwem i cztery mobilne systemy rakiet balistycznych krótkiego zasięgu.

logo Tu się dzieje