18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brawo!

Wielki sukces Ukraińców. Niszczą Rosjan polską bronią

11.05.2022  17:45
Rosyjski śmgłowiec Ka-52 zestrzelony
Rosyjski śmgłowiec Ka-52 zestrzelony Fot: SERGEY BOBOK/AFP/East News

Ukraińcy "dopadli" nowoczesny śmigłowiec Ka-52, którego wartość szacowana jest na około 16 mln dolarów. Co ciekawe, maszyna została zestrzelona polską rakietą "Piorun". Broń przeciwlotnicza produkowana w Skarżysku-Kamiennej cieszy się ogromnym powodzeniem wśród ukraińskich wojskowych.

Agencja Unian poinformowała o zestrzeleniu śmigłowca Ka-52 niedaleko miejscowości Izium (obwód charkowski). To właśnie tam cały czas toczą się ciężkie walki z rosyjskimi najeźdźcami.

Zestrzelona maszyna znana też pod pseudonimem Aligator to dwumiejscowy śmigłowiec szturmowy, produkowany w Rosji od 2008 roku. Jego projekt powstał w latach 80. XX wieku.

Rosyjski śmigłowiec zestrzelony

Ukraińscy dziennikarze oszacowali koszt tego śmigłowca na około 16 milionów dolarów. Zgodnie z raportem sił zbrojnych Ka-52 zestrzelono przy użyciu polskiego przeciwlotniczego zestawu rakietowego "Piorun". Rakiety produkowane przez Mesko skutecznie eliminują cele latające na wojnie w Ukrainie.

Obecnie na wschodzie Ukrainy trwają najcięższe walki z putinowcami. Okupanci chcą w pełni przejąć i utrzymać Mariupol, obwód charkowski, odeski, mikołajewski oraz Zaporoże. Plany Rosjan pokrzyżować może ukraińska kontrofensywa, która stopniowo zaczyna przynosić przewagę na wielu wschodnich terytoriach.

Czytaj także