18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Walka z epidemią

Unia Europejska zamyka granice. Natychmiastowe ograniczenia

18.03.2020  08:07
Unia Europejska zamyka granice. Natychmiastowe ograniczenia
Unia Europejska zamyka granice. Natychmiastowe ograniczenia Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

Koronawirus panoszy się po Europie. Zdecydowanie najgorsza sytuacja jest we Włoszech, gdzie epidemia nabrała ogromnych rozmiarów. W tej sytuacji Unia Europejska musi reagować, zdecydowano się więc na zamknięcie jej granic. 

Koronawirus spędza sen z powiek całej Europie. Każdy z nas żyje w okropnej niepewności tego, co czeka na nas dnia następnego. We Włoszech sytuacja jest już dramatyczna, ale inne kraje również nie radzą sobie najlepiej. 

Unia Europejska zamyka granice. Powód: koronawirus

Polska już zdecydowała się na zamknięcie granic i wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego, mimo iż na ten moment nie mamy nawet 300 potwierdzonych przypadków zachorowań. Takie działania chwali się bardzo na całym świecie - nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć i nasz kraj daje tego świetny przykład.

Unia Europejska również zdecydowała się na radykalne działania z uwagi na fakt patowej sytuacji spowodowanej epidemią. Jej przywódcy zdecydowali właśnie o zamknięciu granic na 30 dni - ma to na celu zatrzymanie zarazy w miejscach, w których już się pojawiła i nie rozprzestrzenianie jej dalej.

O decyzji podjętej w ramach walki z epidemią koronawirusa poinformował szef Rady Europejskiej Charles Michel. Ma ona wejść w życie ze skutkiem natychmiastowym. 

Żeby ograniczyć rozprzestrzenienie się koronawirusa na świecie uzgodniliśmy wzmocnienie naszych zewnętrznych granic poprzez wprowadzenie skoordynowanych, tymczasowych ograniczeń dla podróży, które nie są niezbędne, do Unii Europejskiej na okres 30 dni

- mówił Charles Michel na briefingu prasowym w Brukseli po telekonferencji przywódców państw UE. 

Mamy nadzieję, że te decyzje realnie pomogą wszystkim w walce z poważnym zagrożeniem chorobą. 

Przeczytaj więcej
Komentarze