18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PIEKŁO NA ZIEMI

Ponad 500 osób nie żyje! ZABIŁ JE UPAŁ

19.07.2022  07:46
Fala upałów zabiła setki osób
Fala upałów zabiła setki osób Fot: Fotoeventis/Shutterstock

Zmiany klimatu doprowadzają do tragedii. W Hiszpanii od ponad tygodnia trwa zabójcza fala ponad 40-stopniowych upałów. Zmarło ponad 500 osób.

Wstrząsające informacje napływają z Hiszpanii, gdzie trwa fala tropikalnych upałów. Od tygodnia temperatury przekraczają tam 40 stopni Celsjusza, miejscami sięgają nawet 45. Taka pogoda okazała się zabójcza dla setek osób.

Wedle doniesień dziennika "El Mundo" tylko w weekend z powodu wysokiej temperatury zmarło w Hiszpanii ponad 270 osób. W ciągu ostatniego tygodnia upały odebrały życie 510 osobom!

Upał zabija Hiszpanów

Z powodu bardzo wysokich temperatur umierają nie tylko osoby starsze i schorowane, ale też młodzi, zdrowi dotąd ludzie. "El Mundo" przytacza przykład młodego mechanika z okolic Madrytu, który zasłabł przy pracy w warsztacie samochodowym. Tego dnia odnotowano temperaturę 45 stopni Celsjusza.

Najgorzej sytuacja wygląda w Kastylii, Andaluzji, Leon, Estremadurze i Galicji. Temperatury od ponad tygodnia sięgają tam 42-45 stopni Celsjusza. I choć we wtorek nastąpić ma lekkie ochłodzenie (temperatury i tak utrzymają się grubo powyżej 30 stopni), to kolejne dni i prawdopodobnie przyszły tydzień zaleje kolejna fala gorącego powietrza, z temperaturami powyżej 40 stopni. Podobne prognozy synoptycy mają niestety nie tylko dla Hiszpanii, ale też m.in. Włoch czy Francji.

Pogoda w Europie