18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mama roku! Ale pocisnęła!

Urodziła dziewięcioraczki. Macica wręcz krzyknęła "niespodzianka"

Wojciech Kozicki
05.05.2021  16:53
Na świat przyszły dziewięcioraczki. Afrykański baby boom?
Na świat przyszły dziewięcioraczki. Afrykański baby boom? Fot: Lasse Halvarsson/Scanpix/East News

Maroko i poród z niespodzianką. Młoda kobieta spodziewała się, że urodzą się siedmioraczki, jednak nagle jej macica niemalże krzyknęła do niej "Hej, mam dla ciebie coś jeszcze"! Marokańscy lekarze to niezłe gapy, bo przeoczyli dwójkę dzieci i okazało się, że Halima Cisse urodziła DZIEWIĘCIORACZKI!

Ile dzieci może urodzić kobieta? Halima Cisse idzie na rekord i na porodówce walnęła z grubej rury. Co za rozmach! Spodziewała się siedmioraczków, które widziała na zdjęciach USG, a tu nagle jej styrana macica sprawiła jej niespodziankę, dając dwie dodatkowe pociechy-niespodzianki. Młoda mama urodziła dziewięcioraczki!

Na świat przyszły dziewięcioraczki. Afrykański baby boom?

30 marca lekarze stwierdzili, że Halima Cisse z Mali potrzebuje specjalistycznej opieki medycznej, dlatego na polecenie prezydenta została przewieziona do szpitala w Maroku. Lekarze byli pełni obaw o stan zdrowia matki i szanse dzieci na przeżycie.

Poród dziewięcioraczków odbył się 4 maja i konieczne było cesarskie cięcie. 25-latka została mamą pięciu dziewczynek i czterech chłopców. Halima Cisse czuje się dobrze, co potwierdził minister zdrowia Mali Fanta Siby. Dzieci za kilka tygodni z mamą będą już w domu.

Jak podaje agencja Reutera, taka wieloraka ciąża jest niezwykle rzadka. W takich przypadkach dochodzi do powikłań medycznych, w wyniku których dzieci umierają. Na szczęście tym razem skończyło się happy endem i wszystkie noworodki urodziły się zdrowe.

Jak donoszą media, ciąża Cisse ma wymiar niemalże patriotyczny i „zafascynowała naród Afryki Zachodniej oraz zwróciła uwagę przywódców”. Czy zapanuje moda na płodzenie dzieci i szykuje się afrykański baby boom?

Czytaj także