18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Z cyklu: Polak potrafi

W Belgii odnaleziono mężczyznę z amnezją. Umie tylko mówić po polsku

22.05.2020  12:43
Zdjęcie poglądowe
Zdjęcie poglądowe Fot: shutterstock.com

Do wyjątkowo niecodziennej sytuacji doszło niedawno w Belgii. Na terenie miejscowości Tielt odnaleziono mężczyznę, który twierdzi, że niczego nie pamięta i potrafi jedynie mówić po polsku.

Belgijska policja poprosiła na Facebooku o pomoc w ustaleniu tożsamości znalezionego przed dwoma tygodniami 45-latka. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna cierpi na amnezję - nie wie, kim jest. Ciekawostką jest również fakt, że komunikuje się jedynie w języku polskim.

W Belgii znaleziono mężczyznę z amnezją. Mówi tylko po polsku

Na Facebooku belgijskiej policji federalnej poinformowano, że 7 maja w miejscowości Tielt (północno-zachodnia Belgia) odnaleziono mężczyznę. Funkcjonariusze mieli problemy z ustaleniem jego tożsamości, ponieważ może on cierpieć na amnezję. Utrzymuje, że nie pamięta, kim jest, ani jakim cudem znalazł się w Belgii. Kolejnym faktem utrudniającym śledztwo jest fakt, że porozumiewa się tylko po polsku.

Policjanci podzielili się jedynie fizjonomią mężczyzny. Ma 45 lat, około 170 centymetrów wzrostu, normalną budowę ciała i siwe włosy. Gdy go znaleziono, miał na sobie niebieskie dżinsy, jasnoniebieską koszulkę oraz niebieskie buty budowlane.

Belgijska Policja Federalna prosi każdego, kto rozpoznaje tego człowieka i ma informację na jego temat, o kontakt za pośrednictwem darmowej linii 0800/30.300 lub e-mail na adres avisderecherche@police.belgium.eu.

Przeczytaj więcej
Komentarze