18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Poważne ostrzeżenie

W tym tygodniu PUTIN ZAATAKUJE KOLEJNE KRAJE?

Emilia Waszczuk
20.06.2022  08:26
Putin zaatakuje kolejne kraje?
Putin zaatakuje kolejne kraje? Fot: TASS Host Photo Agency/Associated Press/East News

Europa jest zagrożona? Rosja może zaatakować Polskę? Ukraina ostrzega przed agresją Władimira Putina, rozsierdzonego decyzjami UE.

Wojna w Ukrainie trwa, a Rosja straszy atakiem kolejne kraje Zachodu. Ba, rosyjska Duma (parlament) ogłosiła niedawno, że jeszcze trochę i cała Europa przestanie istnieć. Czy pogróżki Putina i spółki powinniśmy brać na poważnie?

Ukraińcy do końca nie wierzyli, że Rosja ich zaatakuje. Zaatakowała i nie przestrzega żadnych wojennych zasad - urządziła u naszych sąsiadów istną rzeź cywilów. Podobny los czeka kolejne państwa? Głosy są podzielone. Te pesymistyczne biegną do nas jednak między innymi z katowanej Ukrainy.

Zełenski ostrzega przed agresją Putina

W niedzielę w mediach społecznościowych pojawiło się nowe nagranie z Wołodymirem Zełenskim. Prezydent Ukrainy ostrzega w nim, że Władimir Putin szykuje się do "nasilenia wrogiej aktywności". Co ważne, jego celem paść ma nie tylko Ukraina, ale też Europa.

Zełenski przewiduje, że Władimir Putin może odpowiedzieć atakiem lub poważnymi groźbami na ogłoszenie przyjęcia kandydatury Ukrainy do Unii Europejskiej. Decyzja władz Wspólnoty w tej sprawie może rozwścieczyć rosyjskiego dyktatora do tego stopnia, że ten straci hamulce.

W poniedziałek zaczyna się historyczny tydzień. Jeden z najważniejszych od 1991 roku. Tydzień, w którym usłyszymy odpowiedź Unii Europejskiej w sprawie statusu kandydata dla Ukrainy. W tym tygodniu należy spodziewać się także nasilenia wrogiej aktywności Rosji. Nie tylko przeciwko Ukrainie, ale także przeciwko Europie. Przygotowujemy się i ostrzegamy partnerów

- ostrzegł Wołodymir Zełenski w nagraniu.

Decyzję o przyznaniu Ukrainie statusu kandydata do UE Komisja Europejska podjęła w ostatni piątek. Teraz o losie państwa zadecydują kraje członkowskie.