18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Śmiertelna fala

Covid-19 do wiosny ZABIJE 2 MILIONY OSÓB

24.11.2021  14:46
WHO ostrzega świat
WHO ostrzega świat Fot: Stakhov Yuriy/Shutterstock

Covid-19 do wiosny zabije 2 miliony osób. Jak alarmuje WHO, śmiertelna fala pandemii przejdzie po świecie i specjaliści nie mają co do tego najmniejszej wątpliwości. 

Myślicie, że najgorsze już za nami, a Covid-19 nie stanowi już takiego zagrożenia? Jesteście w poważnym błędzie. Liczba zachorowań lawinowo rośnie, a najnowsza mutacja wydaje się bardziej śmiercionośna, niż ta, która zamknęła nas w domach na rok.

Zmęczeni psychicznie ludzie zdają się nie zauważać, jak wielkie zagrożenie wciąż nad nami wisi. Tymczasem WHO nie ma wątpliwości - do wiosny z powodu zakażenia koronawirusem umrą 2 miliony osób. Liczba ta robi piorunujące i przerażające wrażenie.

WHO: Do wiosny na Covid-19 umrą 2 miliony ludzi

Najbardziej niepokojącym trendem jest to, że na Covid-19 chorują coraz młodsze osoby. Do tej pory przechodziły one zakażenie stosunkowo łagodnie, ale tendencja ta uległa zmianie. Pod respirator trafiają nawet 20-latkowie, a umierają nawet małe dzieci.

Niestety, mimo szczepień największy wzrost liczby zachorowań odnotowano w Europie. WHO ostrzega, zaznaczając, że sytuacja jest wyjątkowo poważna i nie należy jej lekceważyć.

Do wiosny w 53 państwach europejskich i środkowoazjatyckich może nastąpić 700 tys. zgonów z powodu Covid-19, a w skali świata bilans śmierci wskutek pandemii może wzrosnąć o 2,2 mln

– ostrzega WHO Europe, cytowana we wtorek przez agencję Associated Press.

"Obecna sytuacja związana z pandemią Covid-19 w Europie i Azji Środkowej jest bardzo poważna. Przed nami trudna zima, ale nie powinniśmy być pozbawieni nadziei, ponieważ my wszyscy: rządy, służba zdrowia, osoby indywidualne, możemy podjąć zdecydowane działania w celu ustabilizowania sytuacji kryzysowej" – powiedział dr Hans Henri P. Kluge, dyrektor WHO na region Europy.

Czujecie na skórze chłodny oddech lęku?

logo Tu się dzieje