18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mało optymistyczne

Kolejna zaraza w drodze? WHO: "COVID-19 to NIE JEST ostatnia pandemia"

09.09.2020  14:10
WHO ostrzega przed kolejną pandemią
WHO ostrzega przed kolejną pandemią Fot: Syda Productions/Shutterstock

WHO ostrzega cały świat - pandemia może przytrafić się nam po raz kolejny. Wtedy jednak powinniśmy być lepiej przygotowani, niż miało to miejsce w przypadku COVID-19.

WHO od początku pandemii COVID-19 wydaje nowe rozporządzenia, śledzi rozwój sytuacji, apeluje do obywateli świata i stara się zatrzymać zarazę. Teraz jednak Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła przypomnieć wszystkim, że koronawirus nie musi i z pewnością nie będzie ostatnią pandemią, jaka spotka świat.

WHO ostrzega przed kolejną pandemią

Kiedy jednak nadejdzie kolejna, być może gorsza zaraza, powinniśmy być wszyscy lepiej przygotowani na to, co nas czeka. To nie pierwszy raz, kiedy z WHO płyną niepokojące słowa.

- grzmiał ostrzegawczo szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Tymczasem przedstawiciel WHO ds. sytuacji kryzysowych Mike Ryan wspomniał na konferencji prasowej w Genewie, że rządy, które dostarczają motywowanych politycznie informacji o pandemii koronawirusa, mogą spotkać się z poważnymi konsekwencjami.

– wyjaśnił.

Podczas konferencji pogratulowano również Chinom, z których koronawirus co prawda przeniósł się na cały świat, jednakże zauważono trud i starania podczas prób powstrzymania pandemii. WHO uznało, że tamtejszy rząd wykonał niesamowicie dobrą pracę i skutecznie ograniczył rozprzestrzenianie się COVID-19. 

Ponad 27,2 mln ludzi zostało zakażonych koronawirusem na całym świecie i niemal 890 tys. zmarło - wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Wszyscy ostrzegają, że zima będzie jeszcze gorsza... Jeśli wtedy zbiegnie się to w czasie z kolejna pandemią to strach pomyśleć, co nas naprawdę czeka.

logo Tu się dzieje