18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potworna liczba ofiar

WHO ostrzega: mutacje koronawirusa nas zmiażdżą

Wojciech Kozicki
19.01.2021  07:54
Nowe mutacje koronawirusa SARS-CoV-2 nadciągają. WHO ostrzega
Nowe mutacje koronawirusa SARS-CoV-2 nadciągają. WHO ostrzega Fot: GRZEGORZ KLATKA/REPORTER/East News

Koronawirus i pandemia dopiero się rozkręcają? Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega, że zagrażają nam nowe mutacje koronawirusa SARS-CoV-2, które sprawią, że liczba ofiar śmiertelnych będzie rosnąć lawinowo. Czy zagrożenie jest realne i aż tak duże?

Koronawirus w Polsce wydaje się w odwrocie. Tymczasem w takich krajach jak Niemcy i Hiszpania, epidemia COVID-19 zbiera śmiertelne żniwo, a w Brazylii doprowadziła do paraliżu służby zdrowia, przez co chorzy chowani są w masowych mogiłach. To wciąż może być jednak tylko preludium do prawdziwego dramatu. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), a konkretnie jej ekspert Mike Ryan, ostrzega, że zagrożeniem są nowe mutacje koronawirusa.

Koronawirus i nowe mutacje. WHO ostrzega

Ryan ostrzega, że nowe szczepy SARS-CoV-2 będą dużo bardziej zaraźliwe i śmiercionośne. Jego zdaniem, liczba zgonów na koronawirusa na świecie może wkrótce wzrosnąć do 100 tys. tygodniowo. Warto przypomnieć, że w ubiegłym tygodniu, wirus z Wuhan zabił ok. 90 tys. ludzi. Aktualnie około 47 proc. wszystkich zgonów pochodzi z Ameryki Południowej i Północnej.

WHO zwraca uwagę, że chociaż sytuacja pandemiczna w Europie wydaje się stabilizować, może być to cisza przed burzą. Nowe warianty koronawirusa mogą zaatakować w każdej chwili. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega od dawna – nadciąga trzecia fala zachorowań na SARS-CoV-2. Jedynym rozwiązaniem jest zaostrzenie restrykcji i ostry lockdown, by zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby. W przeciwnym razie, Europejczycy mogą na doświadczyć losu Brazylii, gdzie nowa mutacja COVID-19 sparaliżowała kraj.

Z danych amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa wynika, że od początku epidemii łącznie zdiagnozowano ponad 95 mln przypadków zakażenia. 2 032 787 osób pacjentów zmarło – podaje Wirtualna Polska.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze