18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co na to Polska?

WHO odradza szczepienia dzieci! Podali ważny powód

16.05.2021  10:01
WHO odradza szczepień dzieci
WHO odradza szczepień dzieci Fot: Mahsun YILDIZ/Shutterstock

Światowa Organizacja zdrowia poinformowała, że szczepienia dzieci powinny zostać wstrzymane. Zdaniem szefa WHO, preparat w pierwszej kolejności należy dostarczyć osobom potrzebującym.

Szef WHO wezwał liderów najbogatszych państw do wstrzymania się ze szczepieniami dzieci przeciw COVID-19. Dr Teodros Adhanom Ghebreyesus podkreśla, że w czasach globalnego kryzysu najważniejsze jest, aby wszystkie państwa miały równy dostęp do szczepionek. Część krajów ze względu na brak funduszy ma ogromne kłopoty z zaszczepieniem nawet najbardziej potrzebujących obywateli.

WHO apeluje, by nie szczepić dzieci

WHO podkreśla, że w walce z pandemią konieczna jest sprawiedliwa dystrybucja szczepionek, do wszystkich, także najuboższych krajów. Dyrektor organizacji podkreśla, że najzamożniejsze państwa powinny oddać część dawek na rzecz programu COVAX, w ramach którego preparat dostarczany jest do krajów, które nie mają funduszy na zakup preparatu przeciw COVID-19.

Drugi rok pandemii będzie bardziej śmiercionośny niż pierwszy - ostrzega Ghebreyesus.

Adhanom Gheybreyesus przypomina, że obecnie największy niepokój budzi sytuacja w Indiach. Oficjalna liczba zakażeń niebawem przekroczy tam próg 25 milionów, jednak eksperci uważają, że rzeczywiste dane mogą być nawet kilkunastokrotnie wyższe.

logo Tu się dzieje