18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chcą reżimu epidemicznego

WHO: nadciąga trzecia fala pandemii. Potrzebne restrykcje

Wojciech Kozicki
23.11.2020  11:50
Pandemia koronawirusa na wiosnę wróci - nowe prognozy dla Europy
Pandemia koronawirusa na wiosnę wróci - nowe prognozy dla Europy Fot: Mateusz Grochocki/East News

Pandemia koronawirusa wciąż trwa, patogen z Wuhan atakuje jak wściekły. Okazuje się jednak, że to dopiero początek kłopotów. WHO ostrzega, że nadciąga trzecia fala pandemii COVID-19 w Europie. Są już sugestie, by wprowadzić ostry reżim epidemiologiczny!

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nie ma dobrych wiadomości. Chociaż w poniedziałek 23 listopada Ministerstwo Zdrowia podało optymistyczne nowe dane i Polska wydaje się wygrywać z epidemią, to nie ma co już skakać z radości. Przedstawiciel WHO David Nabarro ostrzega, że wiosną może nadciągnąć trzecia fala pandemii.

Trzecia fala pandemii COVID-19

Nabarro ocenił, że Europa nie przygotowała się na drugą falę zachorowań, z którą obecnie się borykamy. Zaapelował, by wyciągnąć wnioski z tej porażki

Zaprzepaszczono okazję do zbudowania niezbędnej infrastruktury w wakacje, po opanowaniu pierwszej fali. A teraz jest. Jeśli teraz nie powstanie niezbędna infrastruktura, trzecią falę będą mieli w Europie na początku przyszłego roku  - powiedział Nabarro w szwajcarskich mediach.

Przedstawiciel WHO skrytykował kraje europejskie, które łagodzą restrykcje i obostrzenia, pozwalają np. jeździć na nartach. Jego zdaniem musimy działać jak kraje azjatyckie jak Korea Południowa, gdzie społeczeństwo zorganizowało się, zachowuje dystans społeczny i nosi maseczki, a także chronią grupy najbardziej narażone.

Lockdown w Polsce

Czy rzeczywiście robimy za mało. Polski rząd zapowiada możliwy totalny lockdown i zamknięcie ludzi w domach, być może już w Boże Narodzenie. Nad polską gospodarką jak katowski topór wisi też narodowa kwarantanna.

Czytaj także
Przeczytaj więcej