18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dramat na wyspie

APOKALIPSA WE WŁOSZECH. Gigantyczne tornado zabiło ludzi

11.09.2021  11:51
Wielkie tornado we Włoszech. Są ofiary śiertelne
Wielkie tornado we Włoszech. Są ofiary śiertelne Fot: Protezione Civile/Associated Press/East News

Pogoda szaleje i zbiera mordercze żniwo. W piątek we Włoszech, na "wyspie gwiazd", pojawiła się gigantyczna trąba powietrzna. Zginęli ludzie.

Włoską wyspę Pantelleria, znaną jako miejsce wypoczynku wielu światowej sławy gwiazd, w piątek nawiedziło zabójcze tornado. Już wiadomo, że w wyniku nagłego, potężnego zjawiska śmierć poniosły dwie osoby. Kolejnych 9 jest rannych - podaje AFP.

Ofiary śmiertelne żywiołu to dwaj mężczyźni, których niezwykle silne tornado wyrzuciło z jadącego samochodu. Jeden z nich był strażakiem, właśnie skończył służbę.

"Apokaliptyczny widok". Tornado we Włoszech

Włoskie media podają jedynie wstępną liczbę zabitych i rannych, zaznaczając, że ofiar może być więcej. Trwają poszukiwania osób, które mogły ucierpieć w żywiole.

Największe spustoszenie tornado spowodowało na jednej z lokalnych, nadmorskich dróg. Pojawiło się nagle i "zaatakowało" jadące nią auta. W ciągu kilku sekund przewróciło w sumie sześć samochodów.

To był apokaliptyczny widok

- powiedział agencji ANSA pracujący na miejscu sanitariusz.

Czytaj także