18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Robi się gorąco

WOJNA. Atak rakietowy, przerażające doniesienia

11.05.2021  08:16
Idzie wojna? Potężny atak rakietowy
Idzie wojna? Potężny atak rakietowy Fot: Planeta.pl

Konflikt zbrojny na bliskim wschodzie się zaognia. W poniedziałek wieczorem w Izraelu doszło do potężnego ataku rakietowego.

Nad światem wiszą czarne chmury, idzie kolejna wielka wojna? Jasnowidze od miesięcy przepowiadają konflikt zbrojny, nie będziemy jednak mówić dziś o ich wizjach. Kolejne kraje stają do walki, Rosja zbroi się pod granicą Ukraińską, Francja ostrzega przed wojną... domową, a w Izraelu doszło do serii wybuchów.

W Jerozolimie w poniedziałek rozegrał się dramat. W kierunku Izraela wystrzelonych zostało aż siedem rakiet. Najpierw mieszkańcy usłyszeli serię wystrzałów, chwilę później zawyły syreny alarmowe.

Ataki rakietowe. Konflikt się zaognia

Jeden z pocisków trafił w samochód cywilny, inny uszkodził dom i wywołał pożar na obrzeżach Jerozolimy. ZgiNęli cywile, w tym dzieci.

Do ostrzału doszło po tym, jak radykalna organizacja Hamas nakazała Izraelowi usunięcie wojsk z terenu meczetu Al-Aksa. Abu Obeida - rzecznik wojsk Hamasu - nazwał działania Izraela przestępstwami i przemocą, po czym oznajmił, że jego organizacja znów zaatakuje Jerozolimę.

W odwecie siły zbrojne Izraela ostrzelały miejsca związane z Hamasem. Dokonano aż 130 uderzeń, zginęło 15 członków radykalnej organizacji.

Według naszych aktualnych szacunków zabiliśmy 15 członków Hamasu i Islamskiego Dżihadu

- podał rzecznik izraelskiej armii Jonathan Conricus.

Czytaj także
Przeczytaj więcej