18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brawo!

WYSOKI RANGĄ DOWÓDCA ZLIKWIDOWANY. Kolejny sukces Ukraińców

10.04.2022  10:06
Rosyjski dowódca odesłany do piekła
Rosyjski dowódca odesłany do piekła Fot: Zuma / SplashNews.com/East News, AFU StratCom/Facebook

Lista rosyjskich wojskowych, którzy już nigdy nie wrócą do swojego kraju, każdego dnia się wydłuża. Ukraińskie Siły Zbrojne poinformowały o śmierci kolejnego rosyjskiego dowódcy, Alesieja Biespałowa. Wysoki rangą oficer dowodził 59. Pułkiem Gwardii Pancernej.

Ukraińskie wojsko opublikowało w mediach społecznościowych informację o śmierci rosyjskiego pułkownika Aleksandra Biespałowa. Do wpisu dołączono dokumenty zlikwidowanego dowódcy oraz jego zdjęcie.

Nie wiadomo dokładnie, kiedy zginął Biespałow, lecz rosyjskie media informują, że w piątek odbył się jego pogrzeb. Informację o śmierci Rosjanina potwierdzają również wpisy jego bliskich, opublikowane w Internecie.

Kolejni Rosjanie trafili do piachu

Ukraińscy wojskowi poinformowali w sobotę również o zlikwidowaniu pięciu innych dowódców. W ostatnich dniach zginęło trzech rosyjskich poruczników, major i podpułkownik.

Biespałow z pewnością nie będzie czuł się samotny, gdyż w piekle czekają już na niego towarzysze tacy jak m.in. generał dywizji Magomed Tuszajew, generał Oleg Mitiajew, generał dywizji Witalij Gierasimow, generał dywizji Andriej Suchowiecki oraz generał dywizji Andrij Kolesnikow.