18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polska zagrożona B. 1.617.2?

Pandemia koronawirusa wraca. Super zaraźliwy wariant DELTA

Wojciech Kozicki
04.06.2021  20:45
Koronawirus Delta w Australii. Czy stanowi zagrożenie epidemiczne dla Polski?
Koronawirus Delta w Australii. Czy stanowi zagrożenie epidemiczne dla Polski? Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Pandemia COVID-19 dobiega końca? Jeszcze nie ma co witać się z gąską, bo dramatyczne wiadomości napływają z Australii. Rozszalał się tam najbardziej zakaźny wariant koronawirusa o nazwie DELTA. Najbardziej zagrożone są dzieci.

Koniec pandemii COVID-19 nie jest tak bliski jak się może wydawać. W kolejnych krajach ozdrowieńców atakuje CZARNY GRZYB, powodując zabójczą infekcję o wysokiej śmiertelności. Na tym jednak nie koniec złych wiadomości, bo władze australijskiego stanu Wiktora ujawniły, że najbardziej zakaźny wariant koronawirusa Delta zaczyna się rozprzestrzeniać. Wyjątkowo łatwo przenosi się między dziećmi.

Australia i najgroźniejszy wariant koronawirusa DELTA

Epidemiolodzy z Australii ostrzegają, że „sytuacja jest niezwykle niepokojąca”. Dyrektor ds. Zdrowia stanu Wiktoria, prof. Brett Sutton potwierdziła, że jak na razie zdiagnozowano siedem przypadków wariantu Delta. Cztery przypadki wykryto  w jednej rodzinie (dwójka dzieci, dwójka dorosłych). Członkowie rodziny podróżowali nad Zatokę Jervis w Nowej Południowej Walii. Istnieje podejrzenie, że wspomniany wariant może pochodzić z Nowej Południowej Walii lub Wiktorii.

RMF FM podaje, że pierwszym przypadkiem miałby być uczeń piątej klasy szkoły podstawowej w Melbourne. Szkoła została zamknięta, bo „wystąpił też tam inny przypadek zachorowania na Covid-19, lecz inny wariant”.

B. 1.617.2 to ten sam wariant koronawirusa, który zdziesiątkował Indie i budzi obawy również w Wielkiej Brytanii – informuje Polsat News.

Czytaj także
Przeczytaj więcej