18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kryzys wszech czasów?

Watykan zalało tsunami pedofilii. Tak źle jeszcze nie było

21.12.2019  16:18
Watykan zalało tsunami pedofilii. Tak źle jeszcze nie było
Watykan zalało tsunami pedofilii. Tak źle jeszcze nie było Fot: Dominik Gajda/REPORTER

Watykan zalało tsunami zgłoszeń przypadków pedofilii wśród duchowieństwa. Napływają one z całego świata, a ich liczba jest naprawdę zawrotna i dramatyczna.

"Tsunami" - tego określenia w przypadku napływu zgłoszeń o załamującej treści, użyła Kongregacja Nauki Wiary, zajmująca się przypadkami pedofilii wśród duchowieństwa. Liczba zgłoszeń tegorocznych jest naprawdę alarmująca.

Sprawę opisała włoska agencja Ansa. Zwraca ona uwagę na to, że w kończącym się roku zgłoszenia te napływają do Stolicy Apostolskiej z całego świata. Padł wręcz niechlubny rekord ilościowy. 

Watykan zalało tsunami pedofilii

Do Watykanu napłynęły zgłoszenia z części świata, z których wcześniej nie przychodziły tak dramatyczne wieści. Według przekazanych informacji zawiadomienia otrzymano m.in.: z Argentyny, Chile, Meksyku, Polski, USA i Włoch.

Kongregacja nie ukrywa, że jest bardzo przytłoczona takim rozwojem sprawy. Zmusza ją to z resztą do wytężonej pracy przez siedem dni w tygodniu. 

Przypuszczam, że gdybym nie był księdzem i miałbym maltretowane dziecko, prawdopodobnie przestałbym chodzić na mszę

- wyznał zaskakująco szczerze ks. Kennedy, cytowany przez włoskie media.

Jednocześnie kapłan starał się przypomnieć, że Watykan walczy z nadużyciami, ale potrzebuje czasu na przeanalizowanie wszystkich przypadków pedofilii wśród duchowieństwa, jakie trafiły przed oblicze zaangażowanych w to kapłanów.

Zbadamy je z punktu widzenia sądowego i zagwarantujemy sprawiedliwy wynik

- zapewnia kapłan.

Faktycznie, nie da się ukryć, że w 2019 roku temat pedofilii w Kościele był wyjątkowo często poruszany. Miejmy nadzieję, że to pozwoli na konkretną zmianę w roku 2020. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej