18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przełom?

Ważna decyzja Zełenskiego ws. Polski!

19.07.2022  14:57
Wołodymyr Zełenski podjął decyzję ws. Polski
Wołodymyr Zełenski podjął decyzję ws. Polski Fot: SERGEI SUPINSKY/AFP/East News

Wołodymyr Zełenski od początku wojny w Ukrainie pozostaje w stałej czujności na placu boju. Teraz prezydent zbrodniczo zaatakowanego kraju podjął decyzję ws. Polski. To wielki gest!

Polacy od początku wojny w Ukrainie bardzo pomogli swoim wschodnim sąsiadom. Kiedy Rosja zaatakowała ten kraj, nasz naród zaangażował się w pomoc na niebywałą skalę. Nic dziwnego, że teraz prezydent Ukrainy chciałby się nam jakoś odwdzięczyć.

Ważna decyzja Zełenskiego ws. Polski

Z tej przyczyny Wołodymyr Zełenski podjął istotną decyzję ws. Polski. Warto zauważyć, że inicjatywa prezydenta Zełenskiego wyszła do parlamentu Ukrainy w dniu, w którym Polska upamiętnia ofiary rzezi wołyńskiej.

Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła we wtorek 19 lipca w pierwszym czytaniu projekt ustawy prezydenta Wołodymyra Zełenskiego o specjalnym statusie obywateli Polski w tym państwie. Uchwalenie nowego prawa poparło 321 posłów

- poinformowała gazeta internetowa Ukrainska Prawda, powołując się na deputowanego Jarosława Żełezniaka.

Ustawa ta zakłada, że Polacy będą mogli przebywać na Ukrainie przez 18 miesięcy i cieszyć się wszystkimi prawami i wolnościami, jak obywatele Ukrainy. W szczególności: będą mogli uzyskać ukraiński numer podatkowy, swobodnie znaleźć pracę, studiować w ukraińskich instytucjach i prowadzić działalność gospodarczą otrzymują pomoc medyczną i określone świadczenia socjalne.

Projekt ten jest wyrazem wdzięczności dla narodu polskiego "za solidarność i wsparcie dla Ukrainy w obliczu zakrojonej na szeroką skalę agresji zbrojnej przez Rosję". Jesteście tym poruszeni?