18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kara śmierci dla rodziców?

Weganie zagłodzili dziecko. Szokujący wynik sekcji zwłok

Wojciech Kozicki
23.12.2019  11:11
Weganie i zabójcza dieta dla dziecka  - tragedia w USA
Weganie i zabójcza dieta dla dziecka - tragedia w USA Fot: Facebook

Dramat w USA. Weganie odpowiedzą przed sądem za śmierć dziecka. 18-miesięczny chłopiec zmarł z powodu wycieńczenia organizmu i niewłaściwej diety, a jego rodzice są oskarżeni o zabójstwo pierwszego stopnia.

Para wegan z Cape Coral we wrześniu zadzwoniła na pogotowie, gdy ich dziecko przestało oddychać. Okazało się, że Sheila O'Leary i jej mąż Ryan karmili chłopca wyłącznie surowymi warzywami i owocami. Sekcja zwłok wykazała, że był skrajnie niedożywiony i odwodniony.

Zobacz także

Sheila O'Leary zeznała przed sądem, że karmiła dziecko piersią. Zbagatelizowała to, że chłopiec miał płytki oddech i zrobił się zimny, a jego waga wynosiła 7,7 kg (powinien ważyć ok. 12 kg). Sąd był bezlitosny, zmienił kwalifikację czynu z nieumyślnego spowodowania śmierci na zabójstwo pierwszego stopnia. Amerykańskie media przewidują, że Sheila i Ryan mogą dostać nawet karę śmierci.

Para wege-morderców ma jeszcze trójkę dzieci. Amerykański media podają, że są one blade i wyglądają na niedożywione, mają zgniłe zęby. Dwójka z nich została przeniesiona do państwowego ośrodka, a 11-letni chłopiec wrócił do biologicznego ojca.

Weganie zagłodzili dziecko na śmierć:

Czytaj także
Przeczytaj więcej