18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

SARS-COV-2 nie wybiera

Minister zdrowia i premier zakażeni. A mówili, że to nic groźnego

27.03.2020  15:33
Minister zdrowia i premier zakażeni. A mówili, że to nic groźnego
Minister zdrowia i premier zakażeni. A mówili, że to nic groźnego Fot: AFP PHOTO / PRU

Państwo zamarło. W piątek obywatele Wielkiej Brytanii usłyszeli szokujące wieści... u kolejnych, najważniejszych polityków zdiagnozowano COVID-19.

Choć koronawirus SARS-COV-2 zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie, niektórzy ludzie dalej twierdzą, że to nic groźnego. Do niedawna myślał tak premier Wielkiej Brytanii i jego ministrowie. Teraz sami zachorowali.

Kolejny polityk zakażony

Już wcześniej okazało się, że Boris Johnson zakaził się koronawirusem. Teraz dołączył do niego minister zdrowia.
Jak podaje BBC, Matt Hancock również "złapał" koronawirusa. Wynik jego testu okazał się pozytywny. Polityk przebywa w izolacji, wystąpiły u niego ponoć delikatne objawy i czuje się dobrze.

Czy do panów Johnsona i Hancocka dołączą kolejni brytyjscy politycy? Przypomnijmy - jeszcze niedawno tamtejszy rząd chciał budować społeczną odporność i dopuścić do zakażenia wszystkich obywateli. Sytuacja wymknęła się jednak spod kontroli. Według danych z piątku wczesnym popołudniem, w Wielkiej Brytanii COVID-19 zdiagnozowano u 11658 osób. Zmarło już 578 pacjentów.