18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

straszne wieści

NOŻOWNIK ZAATAKOWAŁ POSŁA. Polityk nie żyje

15.10.2021  16:40
Poseł zamordowany. Atak nożownika
Poseł zamordowany. Atak nożownika Fot: Planeta.p

Konserwatywny poseł z Wielkiej Brytanii padł w piątek ofiarą nożownika. David Amess zmarł mimo natychmiastowej interwencji lekarzy.

W piątek około południa doszło do ataku na polityka partii konserwatywnej. David Amess spotkał się z wyborcami w Belfairs Methodist Church. Tam został wielokrotnie dźgnięty nożem przez młodego mężczyznę.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe i policję. 25-letni napastnik został zatrzymany i aresztowany, zabezpieczono także narzędzie zbrodni. Polityka w ciężkim stanie przewieziono do szpitala śmigłowcem. Na miejscu przeszedł natychmiastową operację.

David Amess nie żyje

Niestety z Wielkiej Brytanii napłynęły tragiczne wieści - mimo działań lekarzy, 69-letniego polityka nie udało się uratować. Informację o śmierci posła przekazał między innymi The Guardian. Potwierdzają ją także brytyjscy politycy.

David Amess miał 69 lat, był posłem od 1983 roku. Był żonaty i miał pięcioro dzieci. Jego zabójca usłyszał już zarzut popełnienia morderstwa - podaje BBC.

Czytaj także
Przeczytaj więcej