18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chciał zatrzymać lockdown, ale...

Boris Johnson: "niech ciała piętrzą się w tysiącach"

Wojciech Kozicki
26.04.2021  19:55
Boris Johnson i lockdown. Był gotowy na tysiące zmarłych dla dobra gospodarki?
Boris Johnson i lockdown. Był gotowy na tysiące zmarłych dla dobra gospodarki? Fot: PAUL ELLIS/AFP/East News

Wielka Brytania i mega skandal. Brytyjski premier Boris Johnson miał walczyć, by kraj nie wprowadzał lockdownu nawet jeśli „ciała będą piętrzyły się tysiącami”. Czy to brutalny koniec kariery tego polityka?

Boris Johnson i mega afera w Wielkiej Brytanii. Jak ujawnia „Daily Mail”, powołując się na anonimowe źródło, brytyjski premier miał powiedzieć, że woli tysiące ofiar koronawirusa, niż wprowadzenie trzeciego lockdownu. Szokująca wypowiedź miała paść podczas spotkania na Downing Street.

Boris Johnson i lockdown. Był gotowy na tysiące zmarłych dla dobra gospodarki?

Premier Boris Johnson zaprzecza doniesieniom mediów i twierdzi, że nigdy czegoś takiego nie powiedział. Podkreśla, że najważniejsza jest dobra praca rządu i pewność, że lockdown działa zgodnie z założeniami. Brytyjscy politycy tacy jak lider opozycyjnej Partii Pracy Keir Starmer domagają się jednak bardziej wyczerpujących wyjaśnień.

Nigdy więcej pie***nych blokad - niech ciała piętrzą się w tysiącach – miał powiedzieć premier Boris Johnson. (Daily Mail)

Polsat News przypomina, że Wielka Brytania w styczniu 2021 roku wprowadziła trzeci lockdown, chociaż niektórzy twierdzą, że byłby zbędny, gdyby rząd lepiej zorganizował drugi lockdown.

To kolejna afera z udziałem Borisa Johnsona w ostatnich dniach. Dominic Cummings, który był do listopada głównym doradcą Johnsona, oskarża go, że usiłował nakłonić darczyńców Partii Konserwatywnej do pokrycia kosztów drogiego remontu jego mieszkania na Downing Street 10.

Cummings zaatakował premiera dzień po pojawieniu się w mediach informacji, pochodzącej podobno od informatora z Downing Street, zgodnie z którą to on miał sprawić, że do prasy przeciekły prywatne SMS-y, jakie premier wymieniał z miliarderem Jamesem Dysonem. Wynika z nich, że Johnson obiecał mu "załatwić" problemy podatkowe pracowników Dysona – informuje Polsat News.