18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

tragedia

Koronawirus zabił 13-latka. Chłopiec nie miał innych chorób

Emilia Waszczuk
01.04.2020  07:49
Koronawirus zabił 13-latka. Chłopiec nie miał innych chorób
Koronawirus zabił 13-latka. Chłopiec nie miał innych chorób Fot: Shutterstock

Tragedia w Wielkiej Brytanii. Nie żyje nastolatek zakażony koronawirusem. To najmłodsza ofiara patogenu z Wuhan na Wyspach.

Koronawirus SARS-COV-2 zabija już na całym świecie. W Polsce epidemia dopiero się "rozkręca", a minister zdrowia prognozuje gigantyczny przyrost zakażonych.

W Wielkiej Brytanii, gdzie początkowo postawiono na odporność zbiorową i zbagatelizowano koronawirusa, dziś (środa rano) zdiagnozowanych zakażonych jest już ponad 25 tysięcy osób, z czego aż 1789 zmarło. Wśród ofiar jest 13-letni chłopiec.

Nie żyje dziecko

Nastolatek hospitalizowany był w szpitalu w Londynie. Jak podkreślają lekarze, mały pacjent nie miał żadnych innych chorób poza COVID-19. Chłopiec jest najmłodszą ofiarą patogenu w Wielkiej Brytanii.

Lekarze z całego świata alarmują: koronawirus SARS-COV-2 jest niebezpieczny także dla osób młodych. W Belgii w ostatnich dniach zmarła 12-letnia dziewczynka, w Stanach Zjednoczonych niemowlę. W Polsce aż 25 procent zakażonych to osoby poniżej 30 roku życia!

Czytaj także
Przeczytaj więcej