Nowe fakty

Makabryczne morderstwo posła. 25-latek nie przyznaje się do zbrodni

21.12.2021  19:43
25-latek zamordował posła?
25-latek zamordował posła? Fot: Zoka74/Shutterstock

25-letni Ali Harbi oskarżony o zamordowanie brytyjskiego posła twierdzi, że jest niewinny. Mężczyzna nie przyznaje się również do zarzutów dotyczących przygotowywania aktów terroru w latach 2019-2021.

Daniv Amess, 69-letni poseł brytyjskiej Partii Konserwatywnej został brutalnie zamordowany podczas dyżuru w kościele metodystycznym we wschodniej Anglii. Nożownik zadał swojej ofierze kilkanaście ciosów nożem. Mimo reanimacji mężczyzna zmarł na miejscu.

Policja zatrzymała w tej sprawie 25-letniego obywatela Wielkiej Brytanii z somalijskim pochodzeniem. Służby ustaliły, że napastnik działał sam. Jak informował Metropolitian Police, zbrodnia mogła mieć powiązanie z islamistycznym ekstremizmem.

Morderstwo posła w Wielkiej Brytanii

We wtorek w londyńskim Centralnym Sądzie Karnym przeprowadzono wstępne przesłuchanie Alego Harbi. 25-latek nie przyznał się do morderstwa oraz przygotowań do aktów terroru, mimo że zatrzymano go na miejscu zbrodni.

Oskarżony o morderstwo Ali jest synem byłego urzędnika rządu w Somalii. Ojciec 25-latka w latach 90. uciekł przed wojną do Wielkiej Brytanii, gdzie osiedlił się na stałe. Właściwy proces dotyczący morderstwa  rozpocznie się w marcu przyszłego roku.

Czytaj także