18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Delta naciera

Minister zapowiada 100 tysięcy zakażeń na dobę. Zaraza POWRACA!

07.07.2021  15:30
Koronawirus powraca do Europy
Koronawirus powraca do Europy Fot: zef art/Shutterstock

Letnia fala koronawirusa stopniowo zalewa całą Europę. Niepokojące dane płyną między innymi z Wielkiej Brytanii, gdzie raporty zakażeń informują o prawie 30 tysiącach przypadków na dobę. Brytyjski szef resortu zdrowia ostrzega przed katastrofą.

Od ponad tygodnia wirus Delta rozkłada Wielką Brytanię. Każdego dnia resort zdrowia informuje o ponad 20 tysiącach nowych przypadków zakażeń.

W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii wykryto 28 773 zakażenia koronawirusem, co jest najwyższą liczbą od 29 stycznia, oraz stwierdzono 37 zgonów z powodu COVID-19, czyli najwięcej od 23 kwietnia - poinformowało we wtorek brytyjskie ministerstwo zdrowia.

Jak ostrzega brytyjski szef resortu zdrowia Sajid Javid, prognozy wskazują, że jeszcze w lipcu liczba dobowych zakażeń osiągnie poziom 50 tys., a do końca wakacji może to być nawet 100 tysięcy.

Wielka Brytania walczy z kolejną falą pandemii

Mimo niepokojących danych rząd nie zamierza zaostrzać restrykcji pandemicznych. Argumentem przemawiającym za tym, by nawet poluzować część obostrzeń, jest fakt, że dzięki przeprowadzonym szczepieniom liczba zgonów oraz hospitalizacji utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie.

Do poniedziałku na terenie UK pierwszą dawkę preparatu przeciw COVID-19 otrzymało ponad 45 milionów osób, natomiast drugą - niespełna 34 mln.

Kolejna fala zarazy dotarła także do Hiszpanii i Portugalii. Jak informują tamtejsze raporty zdrowia, chorują głównie osoby młode, które były sceptycznie nastawione do szczepień. Wszystko wskazuje na to, że podobny scenariusz czeka także Polskę.

Czytaj także
Przeczytaj więcej