18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Napięta sytuacja

Wielka mobilizacja w stolicy. Władze szykują się do wojny

27.12.2021  18:42
Wojna coraz bliżej?
Wojna coraz bliżej? Fot: Singulyarra/Shutterstock

Napięcie między Rosją a Ukrainą nie słabnie, przez co ukraińskie władze prowadzą intensywne przygotowania do obrony kraju. W Kijowie powstał właśnie sztab obrony terytorialnej, prowadzony jest również pobór rezerwistów.

Władze Kijowa przygotowują się do obrony stolicy przed atakiem Rosjan, który według doniesień ukraińskich generałów może nastąpić już w styczniu 2022 roku. Kreml zaprzecza tym informacjom.

Mer przeprowadził naradę na temat bezpieczeństwa i obrony terytorialnej miasta. Wzięli w niej udział przedstawiciele administracji, wydziału bezpieczeństwa miejskiego, brygady obrony terytorialnej, prokuratury, Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, naczelnego dowódcy Sił Zbrojnych i policji - informują władze Kijowa.

W stolicy powstaje sztab obrony terytorialnej. Prowadzony jest także pobór rezerwistów.

Ukraina szykuje się do wojny

Mer Witalij Kliczko twierdzi, że ostatnie groźby ze strony Rosji oraz nagromadzenie wojsk Putina przy granicy wymaga podjęcia zdecydowanych działań.

Przygotowujemy się do różnych możliwych scenariuszy wydarzeń. Między innymi do najgorszego - przekazał Kliczko.

Kliczko podkreśla, że to od bezpieczeństwa stolicy zależy stabilna sytuacja na terenie całego kraju. Jak dodaje, w trakcie przygotowań dużą uwagę należy zwrócić na obronę obiektów infrastruktury krytycznej.

logo Tu się dzieje