18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Horror i cierpienie

Wielki głód w Korei Północnej. Kim podjął szokującą decyzję

Wojciech Kozicki
04.06.2021  18:24
Głód w Korei Północnej. Będą zabierać jedzenie najbiedniejszym obywatelom?
Głód w Korei Północnej. Będą zabierać jedzenie najbiedniejszym obywatelom? Fot: Laski Diffusion/Laski Diffusion/East News

Korea Północna i wielki kryzys, w kraju zapanował głód. Media ujawniły, że reżim wysyła żołnierzy na przepustki, by zdobywali pożywienie. Pojawiają się doniesienia, że w Korei Północnej dochodzi do dramatycznych wydarzeń. Czy skończy się jak w czasach wielkiego głodu w Chinach, gdy zginęło kilka milionów ludzi?

Korea Północna i wielki głód. Złe warunki pogodowe i katastrofy naturalne, beznadziejna polityka oraz izolacja regionów związana z koronawirusem sprawiły, że Koreańczycy nie mają co jeść. Co gorsza, Kim Dzong Un ogłosił „wojnę z głodem” i ujawniono co mogą jeść i czego nie mogą jeść obywatele. Tymczasem w Korei dzieją rzeczy dramatyczne, zapadają kolejne szokujące decyzje.

Głód w Korei Północnej. Decyzja Kim Dzong Una

Daily NK podaje, że dowództwo 9. korpusu północnokoreańskiej armii wypuszcza zamożniejszych żołnierzy na przepustki. Jest to tzw. „przepustka zbożowa” lub „przepustka fasolowa”. Będą mogli wrócić do jednostki, gdy wypełnią misję i przywiozą określoną ilość zboża. Przepustka obowiązuje 10-20 dni i w tym czasie muszą zebrać pożywienie dla towarzyszy broni.

Skąd mają wziąć jedzenie, skoro obywatele już cierpią głód i niedożywienie? Czy będą zabierać jedzenie biednym, których czeka śmierć z głodu?

Żołnierze są niebezpiecznie niedożywieni. Jednostki mają zapewniać żołnierzom co najmniej jeden posiłek na bazie fasoli dziennie z puree sojowym lub mlekiem sojowym. Dowódcy, który nie będą karmić żołnierzy fasolą, zostaną bezlitośnie ukarani – rozkazał Kim Dzong Un. (O2.pl)

Zaginięcie Kim Dzong Una

Przypominamy, że wciąż nie wiadomo co dzieje się z samym Kim Dzong Unem. Nie pokazał się publicznie już prawie miesiąca. Gazeta.pl podaje, że rządząca Koreą Północną Partia Pracy Korei zmieniła przepisy i ustanowiła zastępcę przywódcy kraju Kim Dzong Una. Nowe stanowisko miał objąć Jo Yong Won.

Czytaj także
Przeczytaj więcej