18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocny cios

Wirus Delta UDERZA W DZIECI. Pandemia wraca

08.08.2021  17:20
Wirus Delta uderza w dzieci
Wirus Delta uderza w dzieci Fot: Chepko Danil Vitalevich/Shutterstock

Wirus Delta jest jednym z groźniejszych wariantów koronawirusa. Nic dziwnego, że wzbudza w ludziach trwogę oraz przerażenie, zwłaszcza że z impetem atakuje głównie niewinne dzieci.

Wirus Delta burzy nasze nadzieje na koniec pandemii koronawirusa. Złośliwa mutacja przeraża każdego, kto zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie pociąga za sobą Covid-19. Między innymi przez ten wariant pandemia na nowo się rozkręca.

Kiedy każdy z nas zaczął cieszyć się normalnością - choroba zastawiła na wszystkich nowe sidła. Teraz szczególnie mocno i złośliwie uderza w dzieci. Do tej pory najmłodsi obywatele mogli się cieszyć względnym bezpieczeństwem. Wirus Delta zmienia wszystko.

Wariant Delta atakuje dzieci

W niespełna tydzień liczba zakażeń wykrytych u najmłodszych wzrosła o 84 proc.! Do dodatkowego zabezpieczenia dzieci przymierzają się władze New Jersey. Gubernator tego stanu zamierza wprowadzić w nowym roku szkolnym obowiązek noszenia masek przez dzieci poniżej 12. roku życia. Tymczasem w Polsce dzieci mają (według deklaracji rządu) wrócić jak gdyby nigdy nic do szkół 1 września. Jednakże poza granicami specjaliści zbroją się do walki.

Widzimy wzrost liczby zachorowań i hospitalizacji we wszystkich grupach wiekowych

– powiedziała Dyrektor CDC dr Rochelle Walensky na briefingu w Białym Domu.

USA pamięta doskonale najcięższe czasy związane z pandemią i chce uczynić wszystko, by nie dopuścić do jej stuprocentowego powrotu. Tym bardziej że zwiększająca się zachorowalność wśród dzieci nie zwiastuje niczego dobrego. Nie da się ukryć, że nowe przypadki Covid-19 u dzieci stanowią już 19 proc. ogółu nowych zakażeń w USA. Część z nich to właśnie wielce zaraźliwy wariant delta.

Czyżby niedługo było konieczne szczepienie wszystkich dzieci na świecie, w trybie pilnym? Przekonamy się.