18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Epidemia w kolejnych krajach

Chiński wirus zabija. 11-milionowe miasto odcięte od świata!

Wojciech Kozicki
23.01.2020  07:58
Chiński wirus zabija - to pandemia ostateczna?
Chiński wirus zabija - to pandemia ostateczna? Fot: Facebook/Environmental Investigation Agency

Światowa epidemia wisi na włosku, za chwilę może rozegrać się masakra jak z filmu „12 małp”. Wirus z Chin rozprzestrzenia się w kolejnych krajach, rośnie liczba ofiar śmiertelnych. Koronawirus 2019-nCoV spowodował, że odcięte od świata jest 11-milionowe miasto!

Koronawirus 2019-nCoV zabija dalej, liczba ofiar wzrosła do 17. Zaczęło się od prowincji w Chinach i zachorowań na targu rybnym w Wuhan, ale zabójcze zapalenie płuc podobne do SARS atakuje już w takich krajach jak Tajlandia, Tajwan, Korea Południowa, Japonia i prawdopodobnie Rosja.

Miasto odcięte od świata

Sytuacja w Chinach robi się dramatyczna. Światowe media donoszą, że 11-milionowe miasto Wuhan zostało odizolowane, zaczyna się kwarantanna. Transport publiczny został zawieszony, nie działa ruch lotniczy i kolejowy, nie kursują promy, metro i autobusy. Ryzyko wybuchu epidemii jest tak duże, że władze nie pozwalają nikomu opuścić miasta.

Kolejne ogromne chińskie miasta (Pekin, Szanghaj i Shenzhen) zaczynają walczyć z zabójczym wirusem, chociaż nawet nie ustalono jego pochodzenia i źródła zakażenia. Jak na razie potwierdzono ponad 400 przypadków zarażenia.

W środę zebrał się sztab kryzysowy Światowej Organizacji Zdrowia, ale jak na razie odłożono decyzję o wprowadzeniu stanu globalnego zagrożenia dla zdrowia publicznego. Tymczasem Polska najwyraźniej już przygotowuje się na epidemię, o czym można przeczytać TUTAJ.