18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kreml ma kłopoty

Putin bez szans na zwycięstwo?! "Przegramy tę wojnę"

08.03.2022  15:21
Rosja przegrała wojnę w Ukrainie?
Rosja przegrała wojnę w Ukrainie? Fot: -/AFP/East News

Agent rosyjskiej FSB (Federalnej Służby Bezpieczeństwa) przedstawił obszerną analizę sytuacji w Ukrainie oraz poprzedzające inwazję wydarzenia. Autor raportu stwierdził wprost, że Rosja tę wojnę już przegrała, a straty po stronie armii Putina są ogromne. Dokument zawiera też ostateczny termin zakończenia konfliktu.

Rosyjski działacz na rzecz praw człowieka Władimir Oseczkin opublikował w Internecie dokument napisany prawdopodobnie przez jednego z agentów FSB. Treść raportu można znaleźć na stronie gułagu.net.

Ujawniony dokument przedstawia szczegółową analizę działań Rosjan w Ukrainie, a także wydarzenia poprzedzające konflikt. Analityk twierdzi, że straty poniesione przez rosyjskie wojsko są ogromne. Życie straciło już ponad 10 tysięcy żołnierzy, czyli aż dwudziestokrotnie więcej niż podaje Kreml. Rzeczywiste straty nie są jednak w pełni znane, gdyż dowództwo utraciło kontakt z częścią oddziałów.

Kiedy koniec wojny?

Anonimowy członek FSB dodaje, że Federalna Służba Bezpieczeństwa nie została wcześniej powiadomiona o planach Władimira Putina, przez co wybuch wojny był dla nich szokiem. Analitykom polecono wcześniej przygotowanie dokumentu, oceniającego konsekwencje nałożonych przez Zachód sankcji, lecz poinformowano, że to tylko ćwiczenia.

Musisz napisać analizę w taki sposób, by Rosja była zwycięzcą. W przeciwnym razie zostaniesz oskarżony o to, że nie wykonałeś dobrej roboty. Nagle to się dzieje i wszystko sprowadza się do twojej całkowicie pozbawionej podstaw analizy - wspomina autor dokumentu.

Jak dodaje, "Rosja nie ma wyjścia. Nie ma możliwości odniesienia zwycięstwa, jest tylko porażka". Rosjanin ocenia też, że nawet zabicie Zełenskiego nie zmieniłoby sytuacji.

Przy minimalnym oporze ze strony Ukraińców potrzebowalibyśmy ponad 500 tys. ludzi, nie licząc pracowników zaopatrzenia i logistyk - wskazuje.

Zdaniem autora dokumentu wojna potrwa maksymalnie do czerwca, ponieważ na więcej nie pozwoli osłabiona gospodarka kraju. Dziennik "The Times" przekazał dokument funkcjonariuszom FSB, którzy potwierdzili, że dokument został sporządzony przez ich kolegę.