18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

znamienne

Z PUTINEM CORAZ GORZEJ? Wszystko jest na nagraniach

20.07.2022  14:11
Władimir Putin naprawdę jest chory?
Władimir Putin naprawdę jest chory? Fot: ATTA KENARE/AFP/East News

Co się dzieje z Władimirem Putinem? Rosyjski tyran udał się w podróż do Teheranu. Do sieci trafiły nagrania, które mogą sugerować pogarszający się stan polityka.

Władimir Putin naprawdę niedomaga? Z jego zdrowiem nie wszystko jest w porządku? Plotki o tym, że choruje, krążą już od dłuższego czasu. Prezydentowi Rosji przypisuje się szereg różnych chorób, od Parkinsona, przez raka trzustki, po ciężkie zaburzenia psychiczne.

W ostatnich miesiącach, gdy Rosja rozpętała krwawą nie wojnę, a wręcz rzeź w Ukrainie, zdawało się, że zdrowie Władimira Putina podupadło jeszcze bardziej. Polityk chodził opuchnięty, ledwo trzymał się na nogach, a zagraniczne wywiady donosiły o planowanej lub odbytej dopiero co pilnej operacji. Ile w tym wszystkim prawdy? Nie wiadomo, bo Kreml pilnie strzeże prywatności prezydenta. Do tego stopnia, że w czasie zagranicznych podróży ochroniarze mają zbierać jego ekskrementy (w obawie, że ktoś je pobierze i przebada).

Putin naprawdę choruje?

Teraz oczy świata znów kierują się na rosyjskiego prezydenta. Władimir Putin udał się z wizytą do Teheranu, gdzie odbył rozmowy z prezydentem Iranu Ebrahimem Raisim i prezydentem Turcji Recepem Erdoganem. Nagranie ze spotkania z drugim z polityków szybko obiegło media, a to z uwagi na nietypowy jak dla Putina przebieg wydarzeń.

Prezydent Rosji zwykle każe czekać na siebie innym politykom, pokazując niejako, kto ma władzę. Tym razem to on czekał i to dość długo, na zdecydowanie niespieszącego się Erdogana. W tym czasie chwiał się, przestępował z nogi na nogę, był mocno niespokojny i mielił językiem. Zdecydowanie nie wyglądał ani zdrowo, ani na zrelaksowanego i pewnego siebie.

Co się dzieje z kończynami Putina?

Nie to jednak zwróciło naszą uwagę, a nagranie z lotniska. Widzimy na nim, jak Władimir Putin wysiada z samolotu, po czym schodzi po schodkach. Niby nic nadzwyczajnego, warto jednak przyjrzeć się jego kończynom. Po pierwsze, miał mały problem z zejściem na ziemię. Musiał zatrzymać się i zeskoczyć, co wyglądało, jakby lewa noga odmówiła mu posłuszeństwa.

Posłuszeństwa odmówiła mu chyba też prawa ręka. Gdy Putin schodził po schodach, kończyna zwisała bezwładnie u boku, podczas gdy ręka lewa cały czas była w ruchu. Czyżby poszczególne członki polityka dotykał paraliż?

Do sieci trafiło też kolejne nagranie z tej samej wizyty. Na nim Władimir Putin utyka i powłóczy lewą nogą:

O tym, że coś jest nie tak z kończynami Putina, donoszono już wcześniej. Pojawiały się między innymi nagrania, na których jedna noga polityka drgała niekontrolowanie, przez co cała postać chwiała się i traciła równowagę. Widzieliśmy też zdjęcia i nagrania, na których Władimir Putin kurczowo trzymał się stołu i na których jego prawa ręka tkwiła bez ruchu. Czyżby faktycznie było coś na rzeczy?

Czytaj także