18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ambasador nie ma wątpliwości

Putin użyje BRONI JĄDROWEJ?!

19.04.2022  12:39
Ambasador mówi o użyciu broni atomowej przez Rosję
Ambasador mówi o użyciu broni atomowej przez Rosję Fot: SHAMIL ZHUMATOV/AFP/East News

Władimir Putin w okrutnej wojnie w Ukrainie nie cofa się przed niczym. Wiele osób nie ma wątpliwości, że przywódca Rosjan jest w stanie użyć broni jądrowej, nie patrząc na losy reszty świata. Wśród takich osób jest pewien ambasador.

Wojna w Ukrainie trwa i na razie nie widać jej końca. Wiadomo jednak, że Władimir Putin nie cofnie się przed niczym w czasie realizacji swoich celów. Przywódca Rosji może nawet użyć broni jądrowej, a skutki takiej decyzji mocno uderzyłyby w kraje okoliczne.

Tymczasem sir Tony Brenton, były brytyjski ambasador w Rosji ocenił w rozmowie ze Sky News, że wojna na Ukrainie wchodzi obecnie w "decydującą fazę" a użycia przez Rosję broni atomowej "nie można całkowicie wykluczyć". W tej sytuacji duże powody do obaw ma bezpośrednio sąsiadująca z wojennym terenem Polska.

Ambasador mówi o użyciu broni atomowej przez Rosję

Zdaniem Brentona, którego śmiało można w tym przypadku uznać za specjalistę, rosyjskie siły mogą osiągnąć sukces w Donbasie, co da im "silną pozycję negocjacyjną" w przyszłych negocjacjach pokojowych, może też umożliwić kolejną próbę zdobycia Kijowa.

Ambasador wspominał, w jaki sposób zapamiętał prezydenta Władimira Putina z czasów kontaktów z nim. Stawierdził, że zawsze postrzegał go jako "zdolnego, skupionego, niezbyt sympatycznego przywódcę Rosji, który jest napędzany pragnieniem uczynienie Rosji znowu wielką". Taki człowiek może nie cofnąć się przed niczym.

Kilka razy mówił o możliwości użycia broni atomowej, co byłoby wielkim progiem do przekroczenia, ale nie wykluczyłbym całkowicie takiego scenariusza, jeśli sprawy pójdą nie po jego myśli

- ocenił rozmówca Sky News.

Myślicie, że faktycznie Władimir Putin zakończy znany nam do tej pory świat?

Czytaj także