18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dostał ostrzeżenie

Putin zdruzgotany mordem córki kumpla. JEST NASTĘPNY NA LIŚCIE

22.08.2022  16:25
Władimir Putin boi się o swoje życie? Mordercy Darii Duginy mu grożą
Władimir Putin boi się o swoje życie? Mordercy Darii Duginy mu grożą Fot: AA/ABACA/Abaca/East News

Władimir Putin składa kondolencje po śmierci Darii Duginy. Do zamachu przyznała się organizacja, która zapowiada obalenie rządów rosyjskiego dyktatora i usunięcie go z Kremla.

W nocy z soboty na niedzielę pod Moskwą doszło do zamachu, w którym zginęła córka głównego ideologa Kremla, Aleksandra Dugina. Samochód, którym miał jechać mężczyzna, został wysadzony w powietrze. Daria Dugina, która kierowała pojazdem, poniosła śmierć na miejscu.

Daria Dugina była zatwardziałą zwolenniczką polityki Kremla, popierała rzeź w Ukrainie, publicznie mówiła o tym, że Ukraińców można mordować, bo nie są ludźmi. Słowem - wybitnie sympatyczna persona. Nic dziwnego, że jej śmierć wstrząsnęła samym Władimirem Putinem.

Putin wstrząśnięty śmiercią Darii Duginy. Składa kondolencje

Choć Aleksander Dugin zwany jest "mózgiem Putina", choć to główny doradca dyktatora, ten czekał aż do poniedziałku, by wyrazić swój żal po zamachu. Kilkadziesiąt godzin po zamordowaniu Darii Duginy, oznajmił, że dokonano okrutnej zbrodni, a Rosja straciła wspaniałą, ciepłą i wybitnie wrażliwą istotę.

Podła, okrutna zbrodnia zakończyła życie Darii Duginy, błyskotliwej, utalentowanej osoby o prawdziwym rosyjskim sercu – miłej, kochającej, sympatycznej i otwartej

- powiedział Władimir Putin w specjalnym oświadczeniu wysłanym przezKreml do pogrążonej w żałobie rodziny.

Warto przy tym wspomnieć, kto dokonał zamachu na życie Aleksandra Dugina, doprowadzając do tragicznej śmierci jego córki. Kreml oczywiście oskarżył o to Ukraińców i dziś straszy bombardowaniem Kijowa i dalszymi masowymi mordami ukraińskich cywilów.

Kto zamordował Darię Duginę? Polują na Putina

Tymczasem do aktu terroru przyznali się... Rosjanie, a dokładniej Rosyjska Narodowa Armia Republikańska. To nieznana wcześniej nikomu organizacja, która jako cel obrała obalenie rządów Władimira Putina. Wraz z przyznaniem się do zamachu, opublikowała manifest, w którym rosyjskiego prezydenta nazywa "uzurpatorem i zbrodniarzem".

Ogłaszamy prezydenta Putina uzurpatorem władzy i zbrodniarzem wojennym, który złamał Konstytucję, rozpętał bratobójczą wojnę między narodami słowiańskimi i skazał rosyjskich żołnierzy na pewną i bezsensowną śmierć. Ubóstwo i trumny dla jednych, pałace dla innych – istota jego polityki. Wierzymy, że osoby pozbawione praw mają prawo do buntu przeciwko tyranom. Putin zostanie przez nas obalony i zniszczony!"

- czytamy w manifeście Rosyjskiej Narodowej Armii Republikańskiej (za Wirtualna Polska).

Wedle najnowszych doniesień Rosyjska Narodowa Armia Republikańska stać ma za innymi aktami partyzanckimi dokonanymi w ostatnich miesiącach w Rosji.

Są jednak i inne, jeszcze bardziej szokujące doniesienia. Istnienie RNAR poddawane jest w wątpliwość. Część komentatorów twierdzi, ze zamach na Duginę mógł być przeprowadzony przez rosyjskie służby specjalne. Władza w Rosji przeżywa ponoć rozłam, a między różnymi frakcjami dochodzi do brutalnych rozgrywek, nawet mordów. - Główny ideolog władcy, który wzywał do wojny ma zginąć w momencie, kiedy rosyjska armia zaczyna ponosić klęski - pisze Wirtualna Polska.

Czytaj także