18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prognoza wywiadu USA

Putin ma ABSURDALNY CEL. „Sytuacja wygląda dość ponuro”

30.06.2022  18:35
Władimir Putin marzy o całej Ukrainie

Amerykański wywiad podzielił się nowymi prognozami ws. wojny w Ukrainie. Analitycy są przekonani, że prezydent Rosji nie zrealizuje swoich celów, lecz mimo to nie odpuści. Na południu kraju postępy może natomiast poczynić ukraińska armia.

Dyrektor Wywiadu USA Avril Haines uważa, że żadna ze stron nie wypracuje przewagi w konflikcie w Ukrainie. Armia Zełenskiego może odnieść kilka sukcesów na południu kraju, lecz nie wpłynie to na przebieg wojny.

Putin chca zająć Ukrainę

Haines zaznaczyła, że cel Władimira Putina nie uległ zmianie od początku inwazji. Prezydent Rosji chce zająć większość Ukrainy, co w ocenie urzędniczki jest poza zasięgiem okupantów. Najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że Rosjanie osiągną niewielkie postępy, natomiast nie dojdzie do przełomu.

Krótko mówiąc, sytuacja wygląda dość ponuro - podsumowała.

Zdaniem dyrektor Wywiadu Narodowego uzupełnianie strat w armii Putina zajmie wiele lat. W międzyczasie będą oni polegać na innych, sprawdzonych instrumentach prowadzonej polityki. Zwiększy się ryzyko cyberataków, prowokacji, a nawet wykorzystania broni jądrowej.

Początkowo prognozy ekspertów przewidywały, że wojna zakończy się latem tego roku. Teraz mówi się o jesieni. Jednak niektórzy nie ukrywają, że w rzeczywistości konflikt może trwać przez wiele lat.