18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pora uciekać?

Putin opuści Rosję. Wyciekły plany rosyjskiego dyktatora

27.06.2022  12:36
Władimir Putin wylatuje z Rosji
Władimir Putin wylatuje z Rosji Fot: AP/Associated Press/East News

Władimir Putin nie jest wielbicielem zagranicznych podróży, a zamiast międzynarodowych konferencji preferuje połączenia wideo. Jednak wkrótce się to zmieni. Rosyjski przywódca opuści Rosję, by odwiedzić Turkmenistan i Tadżykistan.

Władimir Putin, decydując się na zaatakowanie Ukrainy, sprawił, że Rosja straciła znaczenie na arenie międzynarodowej. Skończyły się zaproszenia na europejskie konferencje czy wydarzenia, a kremlowski przywódca stał się osobą niemile widzianą prawie w całej Europie.

Putin rozpoczyna podróże

Po wybuchu wojny prezydent Rosji całkowicie zrezygnował z podróży, choć niebawem to się zmieni. Dziennik "Kommiersant" donosi, że Putin wybierze się do Tadżykistanu i Turkmenistanu.

W tym tygodniu Putin po raz pierwszy przyjedzie do Duszanbe. Przewidziano ważne rozmowy z prezydentem Tadżykistanu Emomalim Rahmonem - poinformował prezenter Rossija 1, Pavel Zarubin.

Następnie Władimir Putin odwiedzi Turkmenistan, który również jest przyjacielsko nastawiony do Kremla. Dwa tygodnie temu prezydent tego kraju spotkał się z rosyjskim przywódcą w Moskwie. Obaj prezydenci będą uczestniczyli na szczycie kaspijskim, organizowanym w Turkmenistanie.

Pojawia się także coraz więcej informacji, z których wynika, że Indonezja chce zaprosić Putina na szczyt G20. Zachód zapowiada, że jeśli tamtejsze władze nie zrezygnują z tego pomysłu, przywódcy krajów demokratycznych nie pojawią się na tym wydarzeniu.